Bartosz Kaczmarek, poznański szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jest bardzo negatywnie nastawiony do uchodźców. Polityk uważa nawet, że są oni „pasożytami”. 

Tematem zainteresowała się Gazeta Wyborcza. Dziennikarze prześledzili profil Bartosza Kaczmarka i znaleźli tam mnóstwo treści skierowanych przeciwko uchodźcom i muzułmanom.

Mogą tu przywieźć masę pasożytów i nie chce im się pracować. Ci ludzie nie chcą w ogóle podejmować pracy. Myśleli, że przyjeżdżając do Europy, otrzymają domy i pieniądze za nic. Zresztą dalej w to wierzą. Uchodźcy potrafią położyć się na środku drogi i leżeć. To niby błahy problem, ale proszę się postawić w roli właścicieli firm transportowych i kierowców, którzy są przez nich nagminnie nękani – przekonuje Kaczmarek.

Profil polityka SLD jest publicznie dostępny. Obfituje w treści ze stron sprzeciwiających się islamizacji Europy. Kaczmarek udostępniał m.in artykuły na temat „łowcy imigrantów” z Bułgarii i zachwycał się jego działaniami.

Szef poznańskiego SLD boi się muzułmanów, ponieważ uważa, że mogą przynieść Polsce AIDS i inne choroby, gwałty oraz śmierć. Domaga się referendum w sprawie przyjmowania uchodźców.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: GW

Zobacz również