Podła nagonka na czarnoskórego ucznia. "Gdzie twój właściciel? Ubogaci nas czarna p*ła!"

Podła nagonka na czarnoskórego ucznia. "Gdzie twój właściciel? Ubogaci nas czarna p*ła!" Źródło:

Poznań: strajk nauczycieli ogarnął również Wielkopolskę, a uczniowie jednego z tamtejszych liceów poparli postulaty swoich wychowawców. By uzyskać większy rozgłos, postanowili przenieść swoją akcję do internetu, a dowodem na jej autentyczność są fotografie klasowe. Tak się składa, że jeden z członków klasy jest pochodzenia afrykańskiego. Niewiele potrzeba było czasu, by rozpoczęła się podła nagonka na czarnoskórego ucznia.

Poznań stał się jednym z ważniejszych ośrodków trwającego strajku nauczycieli, a wszystko za sprawą obrzydliwego ataku na pochodzącego z Afryki ucznia tamtejszego LO im. Karola Marcinkowskiego. Podekscytowani widokiem młodzieńca o odmiennym kolorze skóry rasiści postanowili wykazać się swoją "inteligencją" i spostrzegawczością, komentując sprawę w internecie. Wszystko zaczęło się od manifestu uczniów "Marcinka", którzy poparli swoich nauczycieli w walce o wyższe pensje. W obliczu niechęci rządu wobec podjęcia rozmów i postawy MEN, które uparcie twierdzi, że nauczyciele powinni być zadowoleni ze swoich zarobków, młodzież zdecydowała się na solidarność z pracownikami szkoły. By uwiarygodnić swoje działanie, licealiści zamieścili klasową fotografię na portalu "epoznan.pl". Niestety doszło pod nią do wylewu antyintelektualnego ścieku, nakierowanego na obrażenie czarnoskórego ucznia.

Poznań: rasistowski atak na ucznia liceum

Aż trudno uwierzyć, że czarnoskóry człowiek może nadal wywołać taką sensację. Jest to tym bardziej szokujące, że osoby korzystające z internetu są w stanie w ciągu sekundy odnaleźć w sieci wizerunek takiej osoby, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Wiedza nie ma jednak żadnego znaczenia w sytuacji bezwarunkowej, spowodowanej niedouczeniem i zawiścią nienawiści, której próbkę zobaczyliśmy w komentarzach pod zdjęciem popierających strajk uczniów. Wiele osób przypuściło bulwersujący atak na uczącego się w LO im. Marcinkowskiego Afrykańczyka. Nie zabrakło odniesień do niewolnictwa i pełnych kompleksów wpisów o zabarwieniu erotycznym. - Ubogaci kulturowo kilka uczennic chętnych czarnej pały - czytamy. - Gdzie jest jego właściciel? - pytają rasiści w komentarzach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na szczęście sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego pracownicy zgłosili sprawę poznańskiej policji. Problem schwytania i ukarania ograniczonych umysłowo rasistów ułatwili oni sami, gdyż pisząc obraźliwe komentarze, zapomnieli, że portal "epoznan.pl" ujawnia ich adresy IP. Na swojej facebookowej stronie Ośrodek udostępnił także zrzuty rzeczonych komentarzy. Pikio.pl trzyma kciuki za ukaranie odpowiedzialnych.

Strajk nauczycieli

Rozwścieczeni swoimi zarobkami nauczyciele postanowili o podjęciu akcji protestacyjnej. By zwrócić uwagę na swoją sytuację, ujawnili manipulacje, które w odniesieniu do ich finansowej sytuacji stosuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele skorzystali z doświadczeń mundurowych, którzy walczyli z rządem, biorąc liczne zwolnienia zdrowotne (L4). Już teraz, jak podaje Money.pl, strajkujących w ten sposób około 25. tys. osób. - To już nie frustracja, a wściekłość. Wszyscy czekamy na strajk. Rzecz tkwi w szczegółach. MEN podaje wartości brutto i do tych sum wliczył wszystkie możliwe dodatki. Jak policzyliśmy, w sumie tych możliwych jest nawet 16. Tyle, że najczęściej dostajemy 2-3, ale jak się wliczy wszystko, co możliwe, to może i tyle wyjść. Ale rzadko ktoś dostaje dodatek za pracę w nocy - powiedział portalowi chcący zachować anonimowość nauczyciel, który po 9 latach pracy w zawodzie zarabia 2200 złotych na rękę. Poznań: rasistowska nagonka na czarnoskórego ucznia Poznań: rasistowska nagonka na czarnoskórego ucznia ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nauczyciele przywiązali autystycznego chłopca do krzesła! Potworność
  2. Jarosław Kaczyński rak trzustki. Szokujące doniesienia mediów
  3. Niesiołowski ostro o Andruszkiewiczu. "Mianowanie konia senatorem to"
  4. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
  5. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
źródło: Facebook/OMZRiK
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News