22491818_1444968188871676_6994903663455833774_n
fot. Facebook
Malwina Kossela - 31 Maja 2018

Arcybiskup atakuje prezydenta Poznania. Bo ten chce wprowadzić 24-godzinną pomoc ginekologiczną

Ciężko sobie wyobrazić, że w XXI wieku jeszcze jest to możliwe. Chociaż cały Poznań nie może uwierzyć, że to prawda, to arcybiskup faktycznie atakuje prezydenta miasta dlatego, że ten chce wprowadzić 24-godzinną pomoc ginekologiczną.

Poznań ma prezydenta, Jacka Jaśkowiaka, który podczas gdy Polki wyszły na ulicę w ramach Czarnego Protestu, niósł transparent z napisem: "Nie jestem za aborcją. Jestem za wolnym wyborem". Już to nie podobało się środowiskom kościelnym.

Poznań: Arcybiskup zaatakował prezydenta miasta

Jednak kolejna idea prezydenta Poznania, sprawiła, że zaatakował go sam arcybiskup Stanisław Gądecki. Polityk wpadł bowiem na pomysł wprowadzenia 24-godzinnej pomocy ginekologicznej w swoim mieście. Miałaby być ona fachowa, bez wchodzenia w kwestie światopoglądowe. - Tymczasem w Poznaniu słyszymy dziwne zapowiedzi: ginekolog 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i bez klauzuli sumienia. Projektodawca oświadcza, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Problem w tym, że zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową, aborcja odnosi się do konkretnego człowieka– mówił w homilii na zakończenie procesji Bożego Ciała w Poznaniu metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki. Była to jawna krytyka pomysłu prezydenta miasta. Pomysł prezydenta Poznania gorąco poparł za to Robert Biedroń. "Ginekolog bez klauzuli sumienia przez całą dobę i za darmo?! Świetny pomysł! W samorządzie siła, brawo" - komentował sprawę prezydent Słupska.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarne informacje w Dzień Dobry TVN. „Mam raka”
  2. Oliwia Bieniuk pójdzie w ślady swojej mamy Ani Przybylskiej? Jest oficjalny komentarz
  3. Międzynarodowy dzień bez stanika. Dziś niecodzienne święto
  4. TVN zmuszone zlikwidować Kuchenne Rewolucje?! „Koniec kariery Gessler”
  5. Kuchenne rewolucje: 8 momentów, w których Gessler wyszła z siebie
slogany1Najzabawniejsze hasła propagandowe PRL [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
walesawsejmie_wstepInternauci nie zostawili na Wałęsie SUCHEJ NITKI! Memy po jego wizycie w SejmieCzytaj dalej
Źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News