23-letnia warszawianka poznała na jednym z portali społecznościowych 43-letniego Niemca, z którym pisała przez jakiś czas. Trudno wyobrazić sobie jej zdziwienie, gdy pewnego dnia stanął pod jej drzwiami, chociaż nigdy nie podała mu adresu. Z czasem było już tylko coraz gorzej.

Młoda kobieta poznała Niemca przez internet i pisała z nim przez 2 tygodnie. On jednak traktował chyba tę sprawę bardzo poważnie, gdyż po tym czasie zjawił się pod jej drzwiami. Było to o tyle dziwne, że 23-latka nigdy nie zdradziła mu, gdzie mieszka. Do tej pory nie wie, jak mężczyźnie udało się ją znaleźć.

Obcokrajowiec zaczął jej wyznawać miłość, deklarując chęć bycia z kobietą. Kiedy spotkał się ze sprzeciwem, zaczął zachowywać się agresywnie. Chodził za nią, robił sceny zazdrości, wyzywał, groził, że ją zabije oraz dobijał się do drzwi jej mieszkania – opowiedział mediom asp. sztab. Robert Koniuszy z KSP, który zajmuje się sprawą. 23-latka nie wytrzymała jego zachowania, gdy pod jedną z galerii handlowych podszedł do niej i kolejny raz zaczął napastować. Od razu wezwała policję, a Niemiec został zatrzymany. Za tzw. stalking grozić mu może nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przy okazji tego typu przykrych zajść przypominają, jak ważne jest być ostrożnym podczas zawierania znajomości przez internet. Istotnym jest także, aby w porę stawiać bariery nękającym, czy napastującym osobom oraz pamiętać o możliwości wezwania odpowiednich służb.

...

Zobacz również