Dlaczego media milczą? Pali się pół kraju sąsiada Polski

Dlaczego media milczą? Pali się pół kraju sąsiada Polski

W ostatnim czasie media żyją walką służb z żywiołem w Grecji, Szwecji oraz we Włoszech. Władze państw drżą bowiem o bezpieczeństwo swoich obywateli oraz turystów. Jak się jednak okazuje, pożary dotknęły także jednego z sąsiadów Polski.

Cały kraj skupił się na gigantycznych pożarach w Grecji szczególnie po nadejściu wieści, według których zginęło w nich dwóch Polaków. Do dramatycznych informacji odniósł się bardzo szybko Andrzej Duda, który wyraził swój smutek oraz żal z powodu tragedii.

Pożary jakich nie było od lat

- Z bólem przyjąłem wiadomość o śmierci polskich turystów w Grecji i tragedii osamotnionego ojca; ambasador RP w Atenach zapewniła mnie, że inni polscy turyści są bezpieczni - napisał prezydent na Twitterze. - Szef MSWiA Joachim Brudziński zapewnił mnie, że do Grecji pojadą 2 zespoły modułowe Państwowej Straży Pożarnej celem wsparcia akcji ratunkowo-gaśniczej - dodał także Duda, zapowiadając wsparcie greckich służb w walce z żywiołem.

O tym nie mówi się w polskich mediach

Ogromne pożary trwają także w Szwecji, do której pojechała już polska straż pożarna. Warto zaznaczyć, że podobna tragedia dotknęła także niestety ogromnej części Włoch. Jak się jednak okazuje, do pożarów doszło także na Ukrainie. W serwisie Wykop opublikowano szokującą mapę, na której zobaczyć możemy jaką część sąsiedniego dla nas kraju strawił ogień. Na grafice nakreślono pożary, do których doszło w czasie ostatnich siedmiu dni, a które, z niewiadomych powodów, przemilczano w polskich mediach. Czas pokaże, czy krajowi politycy zdecydują się wesprzeć w walce z żywiołem także Ukrainę. Podobne wieści przekaże prawdopodobnie już wkrótce prezydent Andrzej Duda lub minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński. Pożary Fot. Screen WykopZOBACZ TAKŻE:
  1. Nagła decyzja chorego Kaczyńskiego! Ogłosi przełomową deklarację w TVP?
  2. Elżbieta Jaworowicz nie odpuszcza! Bandyta urządził piekło, ofiara cudem przeżyła
  3. Nie polecicie na wakacje. PiS wydał wszystko na propagandę, samoloty nie będą latać
  4. Rząd nas okłamał! Rytualny ubój w Polsce: zakazu nie będzie, ustawa wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News