Płonie kolejny kościół. Tym razem w Polsce

Płonie kolejny kościół. Tym razem w Polsce Źródło: Twitter/Agnieszka J

Pożar, który właśnie gaszony jest przez 17 zastępów straży pożarnej to naprawdę przerażający widok. Świadkowie są wstrząśnięci, bowiem płonie kolejny kościół. Katastrofa przypomina niektórym ostatnie wydarzenia z Notre Dame.

Pożar, który rozprzestrzenił się w jednym z polskich kościołów, przybrał na niewyobrażalnej sile. Żywioł pochłania kolejne części konstrukcji. Strażacy starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby okiełznać ogień. Póki co nie widać końca akcji ratunkowej.

Pożar, o którym mówi cała Polska. Na miejscu 17 zastępów straży pożarnej

Jak poinformowało RMF24, w Gołańczy doszło do kolejnej katastrofy, która tym razem wydarzyła się w polskim kościele. Widok żywiołu, który pochłania kolejne części konstrukcji przywodzi na myśl ostatnie wydarzenia z Paryża, którymi żył cały świat. Kościół znajdujący się w województwie Wielkopolskim starają się właśnie uratować strażacy, którzy powiadomieni o pożarze, niezwłocznie udali się do lokalizacji.

Widok najwyraźniej musiał być wyjątkowo przerażający - w końcu strażacy zdecydowali się zawiadomić posiłki, które również po chwili dotarły na miejsce. Obecnie pożar gaszony jest przez 17 zastępów straży pożarnej.

To kolejny kościół, który płonie w Europie. W Internecie pojawiło się mnóstwo wzruszających słów, które podkreślają, jak ważnym budynkiem był kościół dla Wielkopolan.

Najnowsze doniesienia z Gołańczy [Aktualizacja]

W tym momencie strażakom udało się w pewnym stopniu zapanować nad pożarem. Póki co odcięto mu możliwość dalszego rozprzestrzeniania się, a więc reszta budynku najprawdopodobniej nie jest już zagrożona.

Cały pożar (według PAP) rozpoczął się od organów, które z niewyjaśnionych przyczyn zapłonęły, co dało początek tragedii. Z najnowszych informacji wynika, że w pożarze nikt nie ucierpiał - poza organistą, który przebywając blisko ognia zatruł się dymem. Mężczyzna jest pod opieką lekarzy.

  1. Totalny HIT! Córka Michała Wiśniewskiego nagrała piosenkę! Fanom opadły szczęki
  2. Ile dzieci ma Pola Raksa? Wiele osób nie zna prawdy
  3. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  6. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

Źródło: Twitter

Następny artykuł