Kolejny ogromny pożar w Polsce! Strażacy nie nadążają

Kolejny ogromny pożar w Polsce! Strażacy nie nadążają

Dziś w Polsce wybuchł kolejny ogromny pożar na składowisku śmieci. Tym razem miejscem walki z żywiołem stała się Jelenia Góra. Na miejscu pracuje dziesiątki strażaków.

Ostatnia seria pożarów na polskich wysypiskach i składowiskach śmieci jest doprawdy zastanawiająca. Coraz bardziej prawdopodobna jest wersja, jakoby były one powodowane celowymi podpalenia, a nie przypadkiem. W samym tylko maju spłonęło około dziesięciu takich miejsc, a liczba takich wydarzeń od początku roku sięga niemal siedemdziesięciu. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnym pożarze.

Jelenia Góra walczy z pożarem

W godzinach popołudniowych w Jeleniej Górze doszło do zapalenia się samochodów ustawionych na terenie miejscowej firmy recyklingowej. W akcji gaszenia pożaru udział bierze dziesięć zastępów Straży Pożarnej. - Zapaleniu uległy samochody, zgromadzone na placu - mówi młodszy kapitan Krzysztof Zakrzewski oficer PSP. Do im większej ilości pożarów dochodzi, tym mniej prawdopodobne staje się, by były one przypadkowej. Spalanie odpadów jest tańsze niż ich utylizacja. Wiele firm za opłatą przyjmuje śmieci z Europy Zachodniej i bardzo możliwe, że by uniknąć kosztów ich legalnego spalania, bierze sprawy w swoje ręce i uzyskuje czysty zysk. Sprawą zainteresowały się już organy ścigania, a nawet Rada Ministrów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. MSZ ostrzega Polaków przed podróżą do Rosji. To może być niebezpieczne
  2. Rolnik nie daje za wygraną! Wyznaczył 100 tys. zł nagrody
  3. Rosja grozi Polsce! „Prowokujecie nas do działania”
źródło: radiowroclaw.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News