Płomienie zaczęły trawić samolot. Na pokładzie 196 osób

Płomienie zaczęły trawić samolot. Na pokładzie 196 osób Źródło: Twitter/AE_engineers

Nagle wybuchł pożar samolotu, który stał akurat na pasie startowym. Maszyna była wypełniona pasażerami, na pokładzie znajdowało się aż 196 osób. Służby musiały działać błyskawicznie.

Pożar samolotu kompletnie zaskoczył personel lotniska. Nagle przy kole gigantycznego Boeingu 737 buchnęły płomienie, po chwili maszynę zaczął spowijać gęsty dym. Po chwili na miejscu zjawili się pracownicy portu lotniczego wyposażeni w gaśnice.

Pożar samolotu na lotnisku. Na pokładzie byli pasażerowie

Do niebezpiecznego incydentu doszło w Egipcie na lotnisku Szarm el-Szejk. Boeing 737 linii lotniczych SkyUp Airlines przyleciał do afrykańskiego państwa prosto z Zaporoża na Ukrainie. Samolot stanął w płomieniach chwilę po wylądowaniu na płycie lotniska, gdy na jego pokładzie wciąż byli pasażerowie i załoga.

Po chwili stania na płycie, zanim ktokolwiek wysiadł z samolotu, przy kole wybuchł pożar, a ze źródła zaczął wydobywać się dym. Na szczęście w porę zareagowały na to służby lotniska. Zaledwie po kilku sekundach na miejscu były już pojazdy z personelem. Przy pomocy gaśnic udało się opanować sytuacje, ale ze względów bezpieczeństwa zarządzono ewakuacje wszystkich pasażerów.

Udana ewakuacja i błyskawiczna akcja personelu

Na pokładzie samolotu było 189 pasażerów oraz siedmiu załogantów. Wszystkim udało się ewakuować bez szwanku na zdrowiu. Boeing po tym incydencie trafił na gruntowną kontrolę, przejdzie również naprawę szkód, które wyrządził pożar. Egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych wydało komunikat, w którym pochwaliło pracowników lotniska i samolotu za błyskawiczną reakcję i zachowanie spokoju w kryzysowej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podają egipskie media, pożar miał wybuchnąć z powodu wycieku płynu hydraulicznego. Chwilę po lądowaniu hamulce maszyny były rozgrzane, więc kapiący płyn zapalił się od wysokiej temperatury.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

Egipskie lotnisko nie pierwszy raz stało się miejscem mrożących krew w żyłach wydarzeń. 4 lata temu doszło do katastrofy, w której zestrzelono rosyjski samolot. Na jego pokładzie były aż 224 osoby. Z tego względu, przez dłuższy okres wiele innych portów lotniczych nie zgadzało się na połączenia z Szarm el-Szejk. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy TRACĄ 500 plus na każde dziecko. Sytuacja będzie się tylko pogarszać
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News