Ogromny pożar w zachodniej Polsce. Ponad 700 osób ewakuowanych, trwa walka z czasem

Ogromny pożar w zachodniej Polsce. Ponad 700 osób ewakuowanych, trwa walka z czasem Źródło: .

Koszmarny pożar na zachodzie kraju. Służby błyskawicznie wkroczyły do akcji zaczynając swoje działania od ewakuacji aż 700 osób. Porażająca walka z czasem wciąż trwa.

Ogromny pożar w Polsce, w jednej z hal przemysłowych. Żywioł z każdą chwilą rozprzestrzenia się coraz bardziej, utrudniając tym samym pracę funkcjonariuszom, którzy nie ustają w swoich działaniach. Informacje o dramatycznej sytuacji z zachodniej części kraju coraz szerzej obiegają polskie media. 

Groźny pożar na zachodzie. Trwa walka z czasem, ponad 700 osób zostało ewakuowanych 

Jak donosi portal Onet.pl, około godziny 15:25 w hali zakładu produkującego między innymi materace w Malanowie w powiecie tureckim w województwie wielkopolskim wybuchł pożar, który zaczął rozprzestrzeniać się w zatrważającym tempie. Świadkowie natychmiast zawiadomili straż pożarną, która po przybyciu na miejsce zaczęła ewakuować między innymi pracowników zakładu. Ponad 750 osób jest obecnie przetransportowanych w bezpieczne miejsce, a dotychczas nie jest pewne, czy są wśród nich osoby poszkodowane. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Strażak, z którym skontaktował się Onet, podaje, że walka z ogniem wciąż trwa, a na miejsce przyjeżdżają kolejne wozy strażackie. Jednostek próbujących ugasić żywioł jest już około 50. 

- Na tę chwilę płonie hala procesu technologicznego pianki wtórnej (...) Sytuacja nie jest opanowana, pożar cały czas się rozwija. W tej chwili trwa obrona przed nim hal przyległych.  Z zakładu zostało ewakuowanych 750 osób, pozostają w miejscach zbiórki do ewakuacji, a z tej hali, która płonie 12 osób zostało ewakuowanych w momencie powstania pożaru - przekazał dla Onetu mł. kpt. Jacek Erkiert ze straży pożarnej w Turku.

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?

2. Smutna wiadomość dot. Roberta Janowskiego. Jego żona potwierdziła doniesienia

Sytuacja jest bardzo poważna i trudno przewidzieć, kiedy służbom uda się zwalczyć ogień. Tymczasem media czekają na kolejne informacje, między innymi na temat stanu zdrowia osób ewakuowanych. Nie jest również pewne, co doprowadziło do wybuchu pożaru, jednak niewykluczone, że wyjaśnieniem tej kwestii zajmie się policja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  4. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji
  5. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

Źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News