Wczasowicze myśleli, że to już koniec. W kurorcie wybuchł wielki pożar, podjęto pilną decyzję o ewakuacji

Wczasowicze myśleli, że to już koniec. W kurorcie wybuchł wielki pożar, podjęto pilną decyzję o ewakuacji Źródło: YouTube/ Local Team

Pożar, nawałnice, grad... Wczasowicze, którzy wybrali się na urlop do Włoch muszą przejść przez bardzo wiele ciężkich chwil. Pogoda powoduje niebezpieczeństwo, o czym przekonali się klienci znanego kurortu. Na skutek wielkiego pożaru trzeba było podjąć pilną decyzję o ewakuacji.

Pożar wybuchł w sycylijskim mieście Katania, obok Playa di Catania. Ogień zapoczątkował chaos. Przerażeni plażowicze uciekali, po jakimś czasie przybyły służby, pomagające w ewakuacji. Ale to niejedyny groźny przypadek we Włoszech. Pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza wczasowiczów, dochodzi wręcz do zjawisk rodem z filmów katastroficznych.

Pożar w popularnym kurorcie. Ewakuacja setek plażowiczów

Katania, położony nad samym morzem sycylijski kurort, co rok przyciąga tysiące turystów. Tym razem wczasowicze przeżyli chwile prawdziwej grozy. Niedaleko Playa di Catania wybuchł bardzo duży pożar. Ogień spowodował spore zniszczenia - spłonęły drewniane budowle stojące na plaży i deptaki. 

Plażowicze w panice uciekali w stronę morza. Wkrótce na wodzie pojawiły się łodzie ze strażakami, które umożliwiły ewakuację. Wywieziono setki ludzi, w tym dzieci. Równocześnie prowadzono akcję gaśniczą, także z użyciem helikopterów. Skuteczne działania utrudniała wysoka temperatura i mocny wiatr. W końcu włoskiej straży pożarnej udało się wygrać z ogniem.

Trudna pogoda we Włoszech. Niebezpieczne zjawiska

Pożar w Katanii to niejedyne niebezpieczne zjawisko, jakie miało miejsce w ostatnim czasie we Włoszech. Gwałtowna pogoda, przynosząca nawałnice, burze czy gradobicia, powoduje zniszczenia i niestety poszkodowani są też ludzie. 

Silne gradobicia miały miejsce w Pescarze i w regionie Molise, na południu Włoch. Silne opady spowodowały podtopienia w Pescarze - ulice stały w wodzie. Kule gradu zniszczyły zaś dachy i szyby w wielu domach oraz samochody. Do miejscowych szpitali zgłosiło się 18 rannych w wyniku gradobicia osób. Według doniesień, grad był olbrzymi, niektóre kule osiągały wielkość porównywalną do pomarańczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przez Molise przeszły także w środę nawałnice. Nawiedziły one również wybrzeże Adriatyku w Abruzji. Doszło do poważnych utrudnień na okolicznych drogach. Największe zniszczenia odnotowano w rejonie Pescary. W lesie położonym w okolicy miejscowości Milano Marttima, w prowincji Ravenna, nawałnica powaliła 200 sosen, jest jedna osoba ranna.

Duże zniszczenia spowodowały także burze. We wtorek przeszły one w regionie Marche. Bardzo ucierpiały zabudowania na miejscowych plażach. Do zaskakującego zjawiska doszło u wybrzeży Ravenny. Tam mieszkańcy zaobserwowali trąbę wodną.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Uprowadzony w Anglii Polak zmarł w wyniku tortur. Miał poparzone ponad 75% ciała
  4. Magdzie Gessler całkiem puściły nerwy. "Won mi stąd zazdrosna babo"
  5. Agata Duda zmiażdżona przez Jolantę Kwaśniewską? Te zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości
  6. Gigantyczne ceny czereśni i wiśni. To się nie mieści w głowie

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News