Zachowajcie czujność i ostrzeżcie sąsiadów. Niebezpieczny podpalacz chodzi po mieście i wywołuje pożar za pożarem

Zachowajcie czujność i ostrzeżcie sąsiadów. Niebezpieczny podpalacz chodzi po mieście i wywołuje pożar za pożarem Źródło: Miejski Monitoring

Pożar nagrała kamera monitoringu, zamontowana na jednej ze ścian sąsiadującego budynku. Mężczyzna grasuje po mieście i bez opamiętania wznieca kolejne pożary.

Pożar zarejestrowała kamera umieszczona na jednej z kamienic. Mężczyzna szedł ulicą i nagle skręcił w podwórko. Tam podpalił duży śmietnik i uciekł z miejsca zdarzenia. Rozbuchane płomienie szybko przeniosły się również na sąsiedni pojemnik. Mieszkańcy okolicznych bloków wezwali służby, policja wciąż poszukuje podpalacza.

Pożar śmietnika zarejestrowały kamery, podpalacz uciekł

Do groźnego zajścia doszło w weekend. W Gorzowie Wielkopolskim kamera monitoringu zarejestrowała mężczyznę, który wzniecił pożar w śmietniku, znajdującym się blisko wielorodzinnych bloków przy ul. Walczaka. Podpalacz szedł ulicą w stronę ronda, nagle skręcił w pobliskie podwórko i podpalił duży śmietnik. Płomienie pojawiły się błyskawicznie. Ogień szybko objął również sąsiedni kontener. Mieszkańcy powiadomili straż pożarną i policję. Sprawca jednak uciekł z miejsca zdarzenia.

Tej samej nocy, w ciągu godziny od tego zdarzenia, doszło jeszcze do dwóch podobnych podpaleń. Gorzowska policja podejrzewa, że stoi za nimi ten sam sprawca. Prosi o kontakt wszystkie osoby, które są w stanie pomóc w zidentyfikowaniu seryjnego podpalacza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pożar śmietnika może być bardzo niebezpieczny

Funkcjonariusze podkreślają, że tego typu podpalenia są bardzo niebezpieczne. Nie wiadomo, co znajduje się w pojemnikach w czasie podpalenia. Pojawia się także gęsty dym, który może być zagrożeniem dla środowiska.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani

1. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

- Tego typu pożary, chociaż wydawać by się mogło, że błahe, są dla nas szalenie niebezpieczne, są niebezpieczne również dla mieszkańców, jak i samego podpalacza - powiedział bryg. Bartłomiej Mądry z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim w rozmowie z Polsat News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasiłek REKORDOWO w górę. Dostaniesz dodatkowe setki złotych
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Zdobyła rozgłos dzięki najlepszym programom w TVN, przegrała ze śmiertelną chorobą. Stacja przekazała najsmutniejszą wiadomość
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News