Tragiczne doniesienia z Polski. Nie żyją 2 osoby, 12 rannych

Tragiczne doniesienia z Polski. Nie żyją 2 osoby, 12 rannych Źródło: .

Pożar pokazał, że nie wolno igrać z żywiołem. Ogień zabrał życie dwóm osobom w tragiczny i bolesny sposób, a aż 12 zostało rannych. Musieli otrzymać pomoc medyczną. Bilans pożarów wygląda dramatycznie.

Pożar to jedno z najgorszych wezwań dla strażaków w sylwestrową noc. Istnieje ogromna obawa, że ktoś w nieodpowiedzialny sposób mógł stracić życie. W tym roku było o wiele gorzej.

Pożar zabrał życie dwóm osobom, 12 jest rannych. To najgorszy koniec i początek roku od lat

Strażacy są przerażeni. Pożary zebrały śmiertelne żniwo, a statystyki nie wyglądają optymistycznie, z roku na rok jest coraz gorzej i widać to gołym okiem. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej przyznał, że łącznie w Sylwestra aż do 6:00 rano w Nowy Rok, strażacy wyjeżdżali do różnych zgłoszeń 2092 razy. Liczba pożarów jest zastraszająca: było 1246 takich zgłoszeń, o ponad 400 więcej niż w zeszłym roku.

Na skutek pożarów zginęły 2 osoby, a 12 zostało rannych, musiały zostać hospitalizowane. Obie ofiary zginęły przed północą w Sylwestra. Na skutek pożaru w domu jednorodzinnym w Łańcucie, który wybuchł ok. 21:00 życie straciła jedna osoba, z kolei o 23:00 ogień strawił nieużytkowany budynek handlowy w Ostrowi Mazowieckiej. Strażacy wśród resztek spalonych rzeczy odnaleźli ciało. Przyczyny obu pożarów nie są jeszcze znane.

Nie tylko pożar bywa niebezpieczny. Cichy zabójca zjawia się niespodziewanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażacy zaznaczyli również, że zatrucia czadem również przyniosły ofiary. Wyjeżdżali aż do 17 zgłoszeń - podczas jednego z nich nie udało się uratować mieszkańca Mysłowic. Podanie tlenu i właściwa opieka na nic się zdały. W tym samym mieszkaniu znaleziono kolejne 2 osoby, które wykazywały objawy zatrucia, aktualnie ich życiu nic nie zagraża. Tlenek węgla to niewidoczny zabójca: od 1 października zmarło 21 osób, a 734 wymagały pobytu w szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”
2. Najgorszy finał imprezy w polskim mieście. Nie żyje 39-latka, szybka akcja ratunkowa nie pomogła

- To była bardzo niespokojna i pracowita noc. Łączna liczba 1246 pożarów na pewno zasmuca i poraża - podsumował st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Rzecznik boi się tego, co może dziać się za rok. W zeszłego Sylwestra odnotowano 825 pożarów, a strażacy mieli nadzieję, że w tym roku ta liczba nie przekroczy tysiąca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Różowy lateksowy motyl był tylko początkiem. Dopiero druga kreacja Maryli Rodowicz sprawia, że szczęki opadają
  4. Najgorszy początek Nowego Roku. Z samego rana pożar zebrał śmiertelne żniwo, koszmar w polskim mieście
  5. Mama wyprowadziła się z domu bez malutkiej córki. Dopiero po 10 latach przypomniała sobie, że ją zostawiła

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News