Jednym z naszych najbliższych sąsiadów targają bardzo poważne niepokoje społeczne. Demonstrujący w stolicy kraju przeciwnicy rządu Roberta Fico, chcą jego ustąpienia. Tak wielkich protestów dawno nie było.

Na placu Słowackiego Powstania Narodowego w Bratysławie zebrało się kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Według niektórych źródeł aż 50 tys.

Jest to największy protest od czasu demonstracji przeciw komunistycznym władzom Czechosłowacji w 1989 roku. Bunt przeciw rządowi Roberta Fico wywołało morderstwo Jana Kuciaka, dziennikarza śledczego, który opisywał związki będącej u władzy partii SREM z włoską mafią. To właśnie bandyci z Półwyspu Apenińskiego mieli stać za tym obrzydliwym, politycznym przestępstwem.

– Słowacja jest w ostatnich dniach tak wstrząśnięta, jak dawno nie była. Chcemy opowiedzieć się za uczciwym i demokratycznym krajem – powiedzieli podczas wiecu w Bratysławie organizatorzy demonstracji, Jurij Szeliga i Karolina Farska.

Chcą dymisji Fico!

Wybuch antyrządowych protestów w Bratysławie i wielu innych słowackich miastach ma związek z morderstwem dziennikarza śledczego Jana Kuciaka, który zginął wraz ze swoją narzeczoną. Bandytami odpowiedzialnymi za śmierć publicysty są najprawdopodobniej włoscy mafiozi.

Kontrowersji sprawie dodaje fakt, że premier kraju Robert Fico ma niemalże ewidentne związki z przestępcami z Półwyspu Apenińskiego. Demonstrujący uważają, że możliwie współodpowiedzialny za śmierć dziennikarza premier doprowadzi do zatrzymania się śledztwa, a w konsekwencji niewykrycia jego winy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zamach na bezbronnych! Napastnik wziął zakładników
  2. Polska PONIŻONA na forum Rady Praw Człowieka ONZ
  3. Wałęsa we łzach. Potworna zemsta PiS i prokuratury

Popierasz wystąpienia antyrządowe na Słowacji?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Biedny jak Gowin? Internauci bezlitośnie wyśmiewają ministra [MEMY]

Nie uwierzysz, jak zginęli! 12 najgłupszych śmierci, jakie widział świat

źródło: onet.pl