Powstanie rządowy portal. "To my, a nie Lis jesteśmy nowocześni"

Powstanie rządowy portal. "To my, a nie Lis jesteśmy nowocześni" Źródło:

Paweł Szefernaker, minister w KPRM, poinformował o medialnych planach rządu Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że powstanie rządowy portal. "Państwo musi dogonić w internecie korporacje" - mówi.

- PiS jako pierwsza partia polityczna w Polsce podeszła poważnie do kampanii w internecie. Prezes Jarosław Kaczyński i szefowa sztabu wyborczego Beata Szydło zwrócili uwagę, że trzeba się do tej dziedziny przyłożyć. Dziś w KPRM pracuję z panią premier, ponieważ uznała, że powinien być ktoś, kto będzie koordynował tematy związane z polityką informacyjną rządu w sieci. Chodzi o to, by projekty, którym trzeba dać wsparcie ze strony premiera, takie wsparcie otrzymały - mówi w rozmowie z "Rz".

Szefermaker poinformował, że rząd stworzył departament komunikacji internetowej wzorując się na Stanach Zjednoczonych. Twierdzi, że teraz nowoczesny jest rząd PiS.

- Wyłączność na bycie nowoczesnym w polityce miała PO, a w dziennikarstwie redaktorzy Tomasz Lis i Jarosław Kuźniar. Mam wrażenie, że naczelny „Newsweeka" technologicznie zatrzymał się jednak na epoce maszyny do pisania.

- Przede wszystkim obniży to koszty funkcjonowania administracji rządowej w internecie. Jeden rządowy portal to jedna brama do wszystkich e-usług w jednym miejscu. Chodzi o to, by obywatel nie musiał w nieskończoność szukać administracji w sieci, ale by mógł zrobić wszystko za pomocą dwóch, trzech kliknięć. To musi być też intuicyjne i proste. Korporacje dbają m.in. o to, by zachować jednolitość. Tymczasem zdarzają się sytuacje, że ministerstwa mają inną wizualizację godła polskiego. W firmach w XXI w. byłoby to nie do pomyślenia.

źródło: rp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News