Fundacja Porozumienie bez Przemocy otworzyła w Gdańsku szkołę bez ocen i przerw. Pierwsi uczniowie zawitają w niej już we wrześniu. 

Jak wyjaśniła mediom jedna z inicjatorek szkoły bez ocen, w placówce prowadzonej przez Fundację Porozumienie bez Przemocy nie będzie presji na wynik, tradycyjnych ocen czy form sprawdzania wiedzy uczniów takich jak sprawdziany.

 – Jest to filozofia życia, będziemy uczyli dzieci języka serca – wyjaśniła inicjatorka pomysłu i szefowa fundacji – wyjaśnia szefowa Fundacji, Katarzyna Szadziewska-Łanecka.

Nauczyciele będą natomiast skupiali się na budowaniu relacji z uczniami, rozwijaniu ich zainteresowań i kreatywności. Ponadto w konfliktach, które ewentualnie będą miały miejsce w placówce, będą pośredniczyć mediatorzy, a strony sporów tj. nauczyciele, uczniowie i ich rodzice będą na równych prawach.

Jak również zapewnia Fundacja Porozumienie bez Przemocy, w szkole będzie realizowany program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polskie radio

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.