Sondaż MillwardBrown dla „Faktów” TVN, w którym w stosunku 47% do 44% prowadzi Bronisław Komorowski mocno zaszokował Pawła Kukiza. Dało mu to asumpt do włączenia się w kampanię. Nie jest tajemnicą, że Kukiz który zdobył w 1 turze 20% poparcia przy tak minimalnych różnicach między Dudą a Komorowskim może stać się języczkiem u wagi i rozdawać karty w końcówce kampanii.

„Zdębiałem. Zrozumiałbym jeszcze remis albo jakąś minimalną przewagę jednego czy drugiego kandydata ale tak wysoki wynik Komorowskiego świadczy albo o manipulacji sondażem albo o ogromnej podatności na manipulację naszego Narodu.” – napisał Kukiz na swoim profilu na facebooku.

Kukiz chciał poprowadzić debatę pomiędzy dwoma pozostającymi w grze o prezydenturę kandydatami przed publicznością składającą się z jego zwolenników. Duda był na to gotowy, jednak Komorowski miał obiekcje. Kukiz zatem zaproponował w kompromisie jako moderatora dyskusji redaktora naczelnego „Super Expresu” Sławomira Jastrzębowskiego. Najpóźniej jutro z rana poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii debaty.

„Od nas będzie zależało co się zdarzy. Od woJOWników. Do sztabów pana Dudy i pana Komorowskiego wysłaliśmy oficjalne listy z zaproszeniem na debatę w Lubinie. Maksymalnie do jutra rano czekam na oficjalne odpowiedzi. Wiem, że pan Duda jest gotów na spotkanie a pan Komorowski wstępnie odmówił ponieważ uważa, że ja takiej debaty nie powinienem prowadzić. Zaproponowałem więc, że debatę poprowadzi w naszym imieniu redaktor naczelny „Super Ekspresu”, pan Sławomir Jastrzębowski. Po pierwsze jest dziennikarzem niezależnym (od kiedy pamiętam walił tak w jednych jak i w drugich) a po drugie „SE” to chyba jedyny jeszcze POLSKI dziennik wysokonakładowy.
Dalsze moje kroki zależą od tego jaką otrzymam dziś odpowiedź. Jedno jest pewne- nie zamierzam siedzieć cicho aż do 24.05. Dzieją się zbyt ważne dla Polski sprawy.
Dobrego Dnia, Przyjaciele.” – pisał Kukiz na facebooku

Zdobywca najniższego stopnia na podium w 1 turze wyborów skomentował również aferę jaka wybuchła po tym, gdy panowie Lis i Karolak cytowali wpis z fałszywego konta na twitterze Kingi Dudy, jako jej prawdziwą wypowiedź.

„Właśnie czytam o akcji „Lis”… Przypomina mi się Sianecki (stwierdził w „Szkle”, że „Kukiz wycofał się” z wyborów). Sąd orzekł, że nic sie nie stało. … Przebiliście- Lisy, Sianeckie, Kraśki, itp., itd – propagandzistów komuny. Za srebrniki.
Panie Lis…. Jestem ojcem trzech Córek. Powiem Panu, że gdyby potraktował Pan choć jedną z nich w tak perfidny sposób jak dziecko Dudy to żadna ochrona nie ocaliłaby Pańskiej grzywy a la „młody konsomolec”. Darz Bór!” – skomentował Kukiz.

ds, źródło: profil Pawła Kukiza na facebooku

obrazek: screen z Polsat News na youtube.com

...

Zobacz również