Można dostać zawrotów głowy. Poznaliśmy wytyczne dla szkół, lepiej usiąść

Można dostać zawrotów głowy. Poznaliśmy wytyczne dla szkół, lepiej usiąść Źródło: Piotr Molecki/East News

Minister edukacji narodowej zapowiedział powrót do szkół we wrześniu. Znamy już wytyczne, które będą obowiązywały. Ministerstwo opracowało zestaw zasad obowiązujący uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkół. Niektóre punkty wzbudziły ogromne oburzenie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało powrót do szkół we wrześniu. O godzinie 13.00 odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski. Według zapewnień polityka rok szkolny rozpocznie się normalnie we wrześniu, a edukacja będzie obowiązywała stacjonarnie. 

Dariusz Piontkowski zapowiedział powrót do szkół. Niewiarygodne wytyczne

Aby uczniowie mogli zgodnie z założeniami rządu wrócić do szkół 1 września, opracowano specjalne wytyczne, które będą obowiązywały uczniów, nauczycieli i pracowników szkół. Według ministra regulacje nie są rewolucyjne, większość z nich obowiązywała już w ubiegłym roku. Niektóre punkty wywołują jednak ogromne zaskoczenie i niezrozumienie. 

- Chcemy, aby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, kiedy zajęcia odbywają się w szkołach. Planujemy, że 1 września rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie w szkołach - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Dokument zostanie opublikowany na stronie internetowej resortu edukacji oraz przesłany do wszystkich szkół, gdzie zainteresowani będą mieli możliwość zapoznania się z nim. Z dzisiejszej konferencji Dariusza Piontkowskiego wynika, że w szkołach będą obowiązywały zasady higieny osobistej, jednak nie będzie obowiązku zasłaniania ust oraz nosa. 

Uczniowie będą zobowiązani dezynfekować ręce przed wejściem do budynku. Jak zaznaczył Dariusz Piontkowski, do szkoły powinny chodzić jedynie osoby zdrowe. Uczniowie mają również ograniczyć liczbę przedmiotów, które będą przynosić. Ministerstwo nie przewiduje zmian liczebności klas. Brak takiego ograniczenia może skutkować dużym utrudnieniem w zachowaniu bezpiecznej odległości. W konsekwencji tej decyzji jeszcze większe zdziwienie budzi brak obowiązku zasłaniania ust oraz nosa. Wiele osób może chorować bezobjawowo, dlatego punkt dotyczący uczęszczania do szkoły jedynie "zdrowych" osób wydaje się nieco oderwany od rzeczywistości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkołach przygotowano trzy warianty kształcenia. Pierwszy z nich, Wariant A, będzie dotyczył funkcjonowania w szkole tradycyjnego kształcenia. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego, dyrektor będzie mógł wprowadzić pozostałe warianty.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim

2. Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce

Wariant B to mieszana forma kształcenia (hybrydowa). W przypadku zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić zajęcia danej grupy, klasy bądź całej szkoły i wprowadzić kształcenie zdalne. Z kolei Wariant C to kształcenie całkowicie w formie zdalnej na decyzję dyrektora szkoły. Podjęcie każdej tego typu decyzji przez dyrektora będzie wymagało zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Minister edukacji narodowej wciąż zachowuje uprawnienie do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie całego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Obostrzenia powrócą. Wiemy jakie, rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści

Źródło: Gazeta PL

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News