Trudno uwierzyć w to, co stało się na północy naszego kraju. Urzędnicy potraktowali niepełnosprawnego mężczyznę jak kundla. Miejsce, które przydzielono mu na mieszkanie, przeraża!

Pan Leon Abucewicz cudem przeżył pożar we własnym, oddalonym od osiedli ludzkich domu, który spowodował wybuch butli gazowej. Poparzony i obolały, niepełnosprawny mężczyzna przeczołgał się przez zarośla i podmokłe tereny, by szukać pomocy. Tę szczęśliwie odnalazł. Okazuje się jednak, że jego życie wciąż nie wygląda najlepiej.

ZOBACZ TAKŻE: Codziennie mijała czytającego bezdomnego. Gdy zapytała co, nie mogła uwierzyć

„Potraktowano mnie jak psa”

Pogorzelec otrzymał od mazurskiej gminy Stega Mała mieszkanie na strychu. Mężczyzna nie jest w stanie samodzielnie z niego wyjść. Choć powiedziano, że jest po remoncie, nowe lokum sypie się i jest zagrzybione. Pomoc w postaci wiadra do podgrzewania wody, nowych kul, telewizora i radioodbiornika otrzymał od samego sołtysa i mieszkańców gminy. Pomimo tego marzeniem pana Leona jest opuszczenie mieszkania, w którym czuje się źle.

ZOBACZ TAKŻE: Wściekły Liroy: Zostaliśmy oszukani! Potraktowali nas jak przedmiot! (video)

– Nie ma szans, bym samodzielnie wyszedł na zewnątrz. Potraktowano mnie jak psa albo jeszcze gorzej, bo pies w każdej chwili może wyjść z budy – mówi poszkodowany.

źródło: fakt.pl

Gwiazdy, które przeżyły rodzinną tragedię [ZOBACZ!]

Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również