Potężny kłopot PiS. Opozycja silna jak nigdy wcześniej

Potężny kłopot PiS. Opozycja silna jak nigdy wcześniej

UWAGA: Jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dużym dystansem.

Pojawił się nowy sondaż wyborczy. To już drugie badanie opinii na temat partii politycznych po porażce PiSu w Radzie Europejskiej. Tym razem przeprowadził je IPSOS w dniach 17-19 marca na zlecenie Oko.PRESS.

Wyniki nie zaskakują, bo są dość podobne do ostatniego sondażu IBRiSu. Spodziewana strata Prawa i Sprawiedliwości, który zanotował poparcie 32%, i jest to strata o 3 punkty procentowe względem poprzedniego badania. Podobnie z poparciem dla Platformy Obywatelskiej, która zaliczyła znaczny, bo aż 7-punktowy wzrost i ma teraz 28% poparcia.

Na podium znalazło się jeszcze ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 10%. Prócz tych partii do sejmu weszłoby jeszcze 3: Nowoczesna z poparciem 8%, PSL - 6% i SLD - 5%.

Poza sejmem Razem z poparciem 4% i KORWiN (obecnie Wolność) - 3%. Innych ugrupowań nie ujęto w badaniu.

Jest to już kolejny sondaż, który pokazuje spadek notowań PiSu i znaczny wzrost Platformy. Jarosław Kaczyński o wydarzeniach podczas szczytu w Brukseli mówił, że spodziewa się straty w sondażach, ale jest gotów na to poświęcenie, bo na pewno tę stratę odrobią. Czy na pewno?

Ciekawy jest też wynik Kukiza. Jest to, jak się zdaje, dopiero drugi od czasu powstania tego ugrupowania sondaż, w którym znajdują się na podium.

Źródło: twitter.com/GDrobiszewski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News