Potężna wpadka PiS. Skopiowali program PO, dopisali kilka słów i myśleli, że nikt się nie zorientuje

Potężna wpadka PiS. Skopiowali program PO, dopisali kilka słów i myśleli, że nikt się nie zorientuje Źródło: fot. flickr

Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska od dawna bazują na wzajemnej nienawiści. Partie odcinają się od siebie na wszystkich płaszczyznach. Czy w rzeczywistości jednak różnią się aż tak?

Działania Prawa i Sprawiedliwości przypominają trochę zachowanie 15-latka, który na przerwie przepisuje wypracowanie od kolegi zmieniając kilka słów w nadziei, że nauczyciel się nie zorientuje. Tym razem się nie udało. Najnowsze osiągnięcie rządu - program "Maluch Plus" to w rzeczywistości program "Maluch", który w życie wprowadził rząd PO i PSL. Rządzącym nie chciało się nawet wysilić przy zmianie nazwy i po prostu dopisali do niego słowo firmujące wszystkie projekty socjalne PiS. Poza tym zmieniono też oczywiście kluczowe nazwiska. Reszta pozostała niemal taka sama. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialni za "pisanie" projektu po prostu skopiowali poprzedni do nowego dokumentu i tam zmieniali kluczowe słowa. Dowód?  Rządowi przydarzyła się spora wpadka. Podczas kiedy premier Szydło na konferencji zapewniała, że na realizację programu programu "Maluch Plus" przeznaczona jest kwota 500 milionów złotych, to w dokumentach widnieje charakterystyczna kwota 151 milionów. Dziwnym zbiegiem okoliczności taka sama, jaka była zawarta w poprzednim projekcie. - Ze strony rządu jest to zachowanie strasznie małe i złośliwe, które nie przystoi pani premier, czy ministrom. Przecież jest to wyłącznie opakowanie PR-owe. Ten program jest taki sam, jak był. Realizowany na mocy ustawy z 2011 roku, którą my przyjęliśmy. Przez ten czas dzięki programowi "Maluch" liczba żłobków w kraju wzrosła z kilkuset do 2500! Ale oni muszą wszystko nazwać z "plusem", żeby wyglądało to na jakąś nowość. Tu nie ma nic nowego. Nawet pieniądze są te same, które wcześniej przygotowaliśmy na ten cel. - komentuje Władysław Kośniak-Kamysz, który podpisał się pod pierwszym projektem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News