Potężna manipulacja niemieckich mediów nt. sytuacji w Polsce

Potężna manipulacja niemieckich mediów nt. sytuacji w Polsce

Sytuacją w Polsce interesują się nie tylko Polacy, ale także inne narody zrzeszone w Unii Europejskiej. Niestety nie zawsze przekazy medialne odpowiadają rzeczywistości - niemieckie media zostały właśnie przyłapane przez polskich internautów na potężnej manipulacji jakiej się dopuściły.

Najpierw niemieckie publiczne radio, które zrelacjonowało antyrządowe protesty w Polsce w związku z wydarzeniami w Sejmie, posłużyło się zdjęciem z... manifestacji poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

O ile to można wytłumaczyć niechlujstwem autora i zwykłym lenistwem w poszukiwaniu odpowiedniego zdjęcia to kolejna manipulacja może być już zamierzona.

Pierwszy program publicznej telewizji w Niemczech wyemitował materiał o proteście polskiej opozycji w parlamencie. W reportażu oświadczono, że w Wigilię do Sejmu sprowadzono dzieci, co jest oczywiście nieprawdą. Ale to nie koniec - w materiale użyto zdjęć pochodzących z protestu w Sejmie zorganizowanego przez rodziców niepełnosprawnych dzieci w 2014 roku przeciwko ówczesnemu rządowi PO-PSL. Niemieckie media - jak przekonuje część polskich internautów - dały tym samym do zrozumienia, że w protestach przeciwko obecnej władzy protestują nawet niepełnosprawne dzieci, które zamiast być w swoich domach na Wigilii, są zmuszane do przesiadywania w Sejmie.

Gdy manipulacja wyszła na jaw i polscy internauci zaczęli szturmować profile niemieckich mediów, te szybko usunęły zdjęcia i materiały zastępując je już odpowiadającymi rzeczywistości.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News