Prawdziwą furorę w internecie robi to nagranie z Wielkiej Brytanii. Jak wskazują internauci, to dowód na to, z jak potężną siłą mieliśmy do czynienia w wypadku huraganu Ophelia. Trudno uwierzyć w to, co przedstawia video.

Tysiące odłączonych od prądu domów, zniszczone trakcje wysokiego napięcia, masowe odwoływanie lotów i pozrywane dachy. Bilans po przejściu huraganu Ophelia przez Wielką Brytanię i Irlandię jest naprawdę szokujący. Moc żywiołu udowadnia także jego wpływ na naturę i wcale nie chodzi tutaj o czerwone Słońce czy pourywane drzewa.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym uchwycono nietypową sytuację w Kumbrii. W tym północno-zachodnim rejonie Anglii Ophelia całkowicie zmieniła bieg… całego wodospadu. Na nagraniu widać, że woda, która powinna spadać po ścianie skalnej, zaczyna się unosić w przeciwnym kierunku. Hektolitry cieczy wyleciały w powietrze, zamiast spadać zgodnie z prawami grawitacji.

Nagranie to prawdziwy hit w sieci. Nieprawdopodobne nagranie zbiera coraz większą rzeszę fanów. Co więcej, na początku pojawiły się nawet oskarżenia, że video to fałszywka. Jak jednak przekonują naukowcy, tego typu zachowania w przyrodzie to nic nowego. Zazwyczaj, kiedy silny wiatr spotyka wodospad, dochodzi do tak niesamowitych sytuacji.


źródło: twitter.com

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


TE zdjęcia dzikiej przyrody zaprą ci dech w piersiach!

...

Zobacz również