Właściwości jeziora, w którym zaginął Woźniak-Starak nie ułatwiają poszukiwań. To nie napawa optymizmem

Właściwości jeziora, w którym zaginął Woźniak-Starak nie ułatwiają poszukiwań. To nie napawa optymizmem Źródło: Instagram/aga_wozniak_starak

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwają już od wczesnego poranka. Pasierb właściciela Polpharmy, Jerzego Staraka, oraz producent filmowy miał wypaść z motorówki i przepaść bez śladu. Jezioro w którym zaginął jest wyjątkowo trudnym terenem do poszukiwań.

Poszukiwania 39-latka wciąż trwają. Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyznają, że na obecnym etapie jest niezwykle ciężko znaleźć ślady zaginionego mężczyzny. Warunki panujące w jeziorze Kisajno ani trochę nie ułatwiają poszukiwań.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka wciąż nie zostały zakończone

Na temat trudności w poszukiwaniach, wypowiedział się Zbigniew Kurowicki, będący prezesem MOPR. Jak zawiadomił, czynności rozpoczęto koło godziny 4 nad ranem, wtedy też na miejsce przyjechała uczestnicząca w akcji policja. Udało im się odnaleźć kobietę, która również wypadła z motorówki, ale to nie koniec ich zadania.

- O godz. 8:30 strażacy rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny przy użyciu sonarów. Na miejscu były też śmigłowce [...]  To jest teren od wejścia na Łabędzi Szlak poprzez Dębową Górkę. Jezioro Kisajno to stosunkowo duży obszar, a miejsce wypadku nie było dokładnie określone - mówił prezes MOPR.

Jezioro Kisajno jest bardzo głębokie i ma dużą powierzchnię. To nie ułatwia poszukiwań

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak podaje MOPR, w obszarze poszukiwań jezioro ma od 3 do 15 metrów głębokości. Jeśli jednak ten zostanie przeniesiony, może być znacznie gorzej, bo miejscami głębokość dochodzi nawet do 20 metrów. Jest duże prawdopodobieństwo, że na tym terenie poszukiwania się nie zakończą, bo łódź się przemieszczała. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znana jest już tożsamość kobiety, która uczestniczyła w wypadku Woźniaka-Staraka. To nie była jego żona
2. Miliony Polaków będą kupować w Lidlu jeszcze taniej, wszystko dzięki prostemu rozwiązaniu

- Ale to, co na pewno mogę powiedzieć, to stwierdzić fakt, że dysponujemy bardzo profesjonalnym sprzętem. Opieramy się na jego wskazaniach i doświadczeniu ratowników, którzy prowadzą taką akcję nie pierwszy raz - zapewnił oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Księżna jest śmiertelnie chora! Królewski lekarz ogłosił, że zostało jej tylko kilka lat życia
  3. W Łodzi urodziły się trojaczki. Gdy lekarz na nie spojrzał miał do powiedzenia tylko jedno
  4. Julia Woźniak-Starak siostra Piotra ma niezwykłe talenty. To one wczoraj uratowały jej życie nad jeziorem?
  5. Przez 13 lat zostawiał znicze i kwiaty na miejscu śmierci syna. Po latach znalazł tam notatkę, jej treść jest niesamowita

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł