Wraz ze zbliżaniem się Donalda Trumpa do uzyskania nominacji Republikanów, grono jego przeciwników staje się coraz bardziej aktywne. Wpis założyciela „Humans of New York” bije rekordy popularności i stał się najczęściej udostępnianym w historii Facebooka. Mimo rosnącej aktywności przeciwników, Trump wciąż jest liderem, jeśli chodzi o sondaże i szanse na zdobycie nominacji Republikanów. 

Twórca bloga, Brandon Stanton, do tej pory rzadko wypowiadał się publicznie na tematy polityczne. W swoim liście otwartym do kandydata na prezydenta uznał, że sprzeciw wobec Trumpa to nie decyzja polityczna, tylko moralna. Stanton uważa, że Trump używa rasistowskiego języka i pośrednio podjudza do przemocy. Nie podoba mu się również, że miliarder chce możliwości torturowania terrorystów i zabijania ich rodzin.

– Jestem dziennikarzem panie Trump. I w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadziłem wywiady z setkami Muzułmanów, spotykanych przypadkiem na ulicach Iranu, Iraku i Pakistanu. Rozmawiałem też z setkami syryjskich i irackich uchodźców z siedmiu różnych krajów. I mogę potwierdzić – jednym przepełnionym nienawiścią człowiekiem jest tutaj pan – pisze Stanton.

Według dziennikarza, Trump retweetował rasistowskie grafiki oraz manipulacje, jak również podgrzewał atmosferę uprzedzeń i przemocy w celu zdobycia głosów. Stanton przekonuje, że Trump stawia się teraz w roli ofiary, ale nie wierzy w jego przemianę.

Wpis został udostępniony ponad milion sto tysięcy razy, otrzymał ponad dwa miliony polubień i ponad sto tysięcy komentarzy. Pod wpisem zebrali się przeciwnicy Donalda Trumpa z całego świata. W międzyczasie kontrowersyjny, antyestablishmentowy miliarder z Nowego Jorku zbierał kolejnych zwolenników. Wydaje się, że na tę chwilę, nic nie jest w stanie odebrać mu pozycji lidera i nominacji Republikanów.

humans of new york trump komentarze trump komentarze2

Zobacz również