zzEs2F3K
fot. flickr / wikimedia / Network.nt
Wiadomości Pikio - 23 Sierpnia 2016

To nie żart. Posłowie znowu przyznają sobie podwyżki. Od poprzedniej minęło 3 miesiące

Jak dowiedziało się Radio Zet, posłowie zamierzają sobie przyznać kolejną podwyżkę w tym roku. Będzie to kosztowało podatnika aż 3,5 miliona złotych. 

W maju tego roku posłowie zdecydowali, że dotychczasowa kwota jaką dostają na prowadzenie biur poselskich jest zdecydowanie za niska. Dlatego zatwierdzili wzrost przysługującego im ryczałtu aż o ponad 1000 złotych miesięcznie.

To zdaje się nie wystarcza, ponieważ do Sejmu trafił kolejny projekt zakładający następną podwyżkę. Tym razem będzie to ponad 500 złotych miesięcznie więcej. Dokument przyznający podwyżki czeka już tylko na podpis marszałka Sejmu.

W sumie - po kolejnej już w tym roku podwyżce - polscy posłowie będą otrzymywali aż 13,7 tys. złotych miesięcznie na prowadzenie biura poselskiego.

Przyznawanie sobie podwyżek przez polityków zawsze wywołuje kontrowersje. Kilka tygodni temu Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dwa projekty zakładające podwyżki dla najważniejszych polityków w państwie, jednak oburzenie społeczeństwa było tak ogromne, że - przynajmniej oficjalnie - musiano z tego zrezygnować. W późniejszym czasie podwyżki przyznano niektórym urzędnikom tylnymi drzwiami, jak w przypadku Kancelarii Premiera, o czym pisaliśmy tutaj.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh, źródło: radio zet
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News