Jak poinformował Rafał Ziemkiewicz, wraz z Pawłem Kukizem i ośmioma posłami jego formacji założyli stowarzyszenie „Endecja”. Formacja będzie miała na celu m.in. propagowanie myśli „wspaniałego polskiego patrioty i męża stanu”, Romana Dmowskiego.

Głównym celem nowego stowarzyszenia, w którego skład początkowo wejdą Rafał Ziemkiewicz, Paweł Kukiz i ośmiu posłów Kukiz’15 oraz liderzy opinii i eksperci z różnych dziedzin, będzie oparcie polskiej polityki na wspólnocie interesów, promocja narodowo-demokratycznych teorii oraz myśli Romana Dmowskiego.

 – Dość przepychanek politycznych, zajmijmy się poważnymi sprawami, takimi jak Polska i gospodarka – powiedział na konferencji prasowej Marek Jakubiak, który jest jednym z członków stowarzyszenia.

Jak z kolei przekonywał Rafał Ziemkiewicz, stowarzyszenie „Endecja” będzie „fabryką nowych elit” dla nowej „endeckiej Polski”. Według publicysty Polskę należy wreszcie zawrócić ze ślepej uliczki, w którą wplatały ją polityczne wojny rozpętane przez partie polityczne.

Stowarzyszenie powstaje też po to, aby państwo stało się państwem, służącym obywatelom. Polacy muszą krok po kroku odzyskiwać państwo, z rąk elit rządzących, do tego będzie ich formować Endecja. Polska musi być dla wszystkich Polaków i to będzie hasło, przyświecające Stowarzyszeniu Endecja – powiedział Ziemkiewicz.

https://www.youtube.com/watch?v=XqWj6w7XsuE

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wp