Głosowała za zaostrzeniem przepisów wobec piratów drogowych i sama została według nich osądzona. Ewa Drozd, posłanka PO przekroczyła o 50 km/h dozwoloną prędkość na jezdni i musiała oddać swoje prawo jazdy.

Należąca do partii PO Drozd została zatrzymana przez policję w związku ze znacznym przekroczeniem prędkości na jezdni, gdzie ograniczenie było do 50km/h. Posłanka jechała aż 103 km/h. Tłumaczyła, że jej zbyt wysoka prędkość wynikała z tego, że śpieszyła się na spotkanie Sejmu.

Jednak nie uchylała się od przyjęcia kary i nie uciekała przed patrolem. Na sam widok funkcjonariuszy zatrzymała się. Przeprosiła i przyjęła 10 punktów karnych, zapłaciła 500 złotych i pożegnała się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Zatrzymana przez policję posłanka uznaje, że jest świetnym przykładem tego, że prawo jest sprawiedliwe i takie samo dla wszystkich.

Zmiany w prawie dotyczącym poruszania się po polskich drogach zostały wprowadzone w połowie maja. Jak skomentował wtedy nadkomisarz polskiej policji, Marek Konkolewski: „Przepisy prawa zostały znowelizowane w taki sposób, aby pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli osobom, które w wyniku wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców stracili zdrowie”.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również