Posłanka Platformy Obywatelskiej Ewa Żmuda-Trzebiatowska zaliczyła solidną wpadkę. Tłumacząc, dlaczego młodzi Polacy masowo opuszczają kraj odpowiedziała, że… chcą zobaczyć jak jest w innych państwach. 

– Jesteśmy w Europie i każdy układa sobie życie tam, gdzie chce. Jedni wyjeżdżają, drudzy wracają. Chcą zobaczyć, jak jest gdzie indziej – powiedziała posłanka PO.

Wypowiedź, szczególnie wśród młodych Polaków mieszkających za granicą, wywołała oburzenie i gorące dyskusje.

Tymczasem Ewa Żmuda-Trzebiatowska ma bardzo optymistyczne nastawienie do tematu emigracji. Cieszy się, że młodzież poza granicami kraju nabiera doświadczenia.

– Mamy teraz takie możliwości, jesteśmy w Unii. Ludzie migrują, układają sobie życie w różnych częściach Europy. Myślę, że nie ma w tym nic bulwersującego – mówi posłanka.

Poza granicami Polski jest obecnie na stałe ponad 2,2 mln Polaków. O sprawie mówiła ostattnio Al Jazeera przedstawiając Polskę jako przestrogę. LINK

źródło: wgospodarce.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.