Według posłanki PO Małgorzaty Niemczyk w bajkach, serialach oraz grach komputerowych bohaterowie konsumują za dużo niezdrowego jedzenia i należy z tym walczyć. Zdanie posłanki podziela Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. 

Obecność takich przysmaków jak lody, chipsy, gazowane napoje czy pizza ma źle wpływać na dzieci, które chcą kopiować swoich idoli z bajek. Posłanka postanowiła wejść na wojenną ścieżkę z niezdrowym jedzeniem.

– Dzieci czerpią wzorce z ulubionych bajek i filmów mogą wyrabiać sobie złe nawyki, co sprzyja między innymi otyłości – tłumaczy.

– Moje trzyletnie dziecko mówiąc o jedzeniu przejęło z telewizji nawyk mówienia, że chce dużą porcję, np. „duuuże lody”. Szybko można dojść do wniosku, że dania jedzone przez bohaterów są nieproporcjonalnie wielkie – dodała Niemczyk.

Parlamentarzystka PO zamierza spotkać się również z twórcami gier komputerowych, w których zauważyła wiele potraw takich jak frytki, hamburgery czy pizza. Ma to powodować u dzieci otyłość.

Posłanka napisała w tej sprawie do minister kultury i dziedzictwa narodowego, sprawą zainteresowała się również KRRiT.

W raporcie KRRiT można przeczytac, że tradycyjne jedzenie ma być w bajkach traktowane jako amunicja, a bohaterowie na widok fast food-ów wpadają w rodzaj obłędu.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

...

Zobacz również