To wiadomości z ostatniej chwili. Stany Zjednoczone Ameryki ogłosiły właśnie gotowość do „całkowitego zniszczenia” Korei Północnej. Zamarło nie tylko ONZ, ale także i cały świat, który w jednej chwili się zatrzymał.

Po tym, jak świat obiegła wieść o udanym teście rakietowym Korei Północnej, kraj ten ogłosił się nuklearnym mocarstwem i zapowiedział, że w każdej chwili może użyć broni atomowej przeciw Stanom Zjednoczonym.

Wszystko zamarło, świat się zatrzymał

Szef resortu obrony USA James Mattis powiedział, że pocisk ten osiągnął wyższy pułap niż poprzednie północnokoreańskie rakiety. Dodał, że próba tej broni stanowi zagrożenie dla całego świata.

Stany nie mogły milczeć. Podczas posiedzenia ONZ zapowiedziały „całkowite zniszczenie” Korei. To oświadczenie wbiło wszystkich w ziemię.

– Korea Północna wybrała agresję, a nie proces pokojowy – powiedziała sekretarz stanu Nikki Haley. Zapowiedziała też „całkowite zniszczenie” koreańskiego reżimu, jednak nie poprzestała na słowach.

Haley wezwała kraje do rozpoczęcia gospodarczego procesu wyniszczenia Korei. Żąda natychmiastowego zerwania kontaktów handlowych oraz dyplomatycznych, a także wstrzymania dostaw ropy naftowej.

źródło: wp.pl

10 najbardziej przerażających miejsc na świecie [ZOBACZ!]


Oto najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie! Na liście są Polacy [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również