Roman Kotliński, do niedawna poseł Twojego Ruchu, przestał być oficjalnie księdzem katolickim. Decyzję w tej sprawie podjęła w poniedziałek Kongregacja ds. Duchowieństwa.

Łódzka kuria poinformowała, że Watykan pozbawił Kotlińskiego stanu duchownego, a co za tym idzie zwolnił go z celibatu i zobowiązań wynikających ze święceń.

Decyzją Kongregacji ds. Duchowieństwa Pan Roman Kotliński został pozbawiony stanu kapłańskiego wraz ze zwolnieniem go od świętego celibatu i wszystkich zobowiązań wynikających ze święceń. Decyzja Stolicy Apostolskiej jest niepodważalna i nie podlega żadnemu odwołaniu” – czytamy w obwieszczeniu łódzkiej kurii.

Sam zainteresowany oświadczył, że pozbawienie go „mocy święceń” przez Watykan tyle jest warte co „jego decyzja o pozbawieniu papieża Korony Imperium Brytyjskiego i władzy nad Inflantami” ponieważ jak przekonuje nie można odebrać czegoś czego nie ma.

Roman Kotliński jest lewicowym posłem z Łodzi, który dostał się do sejmu na listach Ruchu Palikota. Jest jednym z najbogatszych posłów – majątku dorobił się z publikacji książek i wydawania tygodnika Fakty i Mity, którego jest redaktorem naczelnym. W 1993 roku został wyświecony na księdza by w 1996 porzucić stan kapłański. Kotliński formalnie pozostawał jednak księdzem do ubiegłego poniedziałku.

bh, źródło: faktyimity.pl/gazeta.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.