Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, został skazany przez Sąd Rejonowy w Grójcu za podrobienie podpisów swojej żony na wniosku o dopłatę bezpośrednią.

Sprawa Maliszewskiego wyszła na jaw po tym gdy prokuratura dotarła do dokumentów złożonych w maju 2010 roku w grójeckim biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poseł złożył wniosek o przyznanie dopłaty bezpośredniej jednak jak się okazało dopłata nie należała się jemu tylko jego żonie.

Jak przekonywał w sądzie oskarżyciel, po tym gdy Maliszewski zorientował się, że dopłata mu się nie należy – miesiąc po terminie składania wycofał swój wniosek i złożył następny. Tym razem na swoją żonę, której podpis sfałszował. Sfałszowana została także data złożenia wniosku w taki sposób by został on uznany jako złożony w terminie.

Dzięki oszustwu posła, jego żona uzyskała blisko 10 tysięcy dopłaty z ARiMR.

Podczas pierwszej rozprawy Maliszewski został skazany na karę 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Po odwołaniu się posła i ponownym rozpatrzeniu sprawy został ponownie skazany, tym razem na karę grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych.

Sam skazany oświadczył mediom, że jest zdziwiony wysokością grzywny.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: wp.pl

Zobacz również