Słynny poseł dostanie DOŻYWOCIE! To co zrobił jest wstrząsające

Słynny poseł dostanie DOŻYWOCIE! To co zrobił jest wstrząsające

Ta sytuacja jest bez precedensu w historii współczesnego polskiego parlamentaryzmu. Słynny poseł może już niebawem dostać najwyższy możliwy w Polsce wymiar kary - dożywocie. Jego czyny są szokujące.

Poseł Roman K. był posłem Twojego Ruchu (wcześniej Ruchu Palikota). Wcześniej był także księdzem. Były kapłan został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze w 2016 roku. Pełnił wówczas funkcję redaktora naczelnego antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity". Próbował ze swojego zatrzymania uczynić represje polityczne. Okazało się jednak, że zarzuty, które byłemu posłowi stawia prokuratura znajdują uzasadnienie w faktach. Początkowo wspierająca go redakcja później sama to potwierdziła. Czyn, który popełnił, jest straszny i zwyczajnie nie mieści się w głowie.

Słynny poseł Roman K. aresztowany

Poseł Roman K. zyskał sławę przede wszystkim ze względu na swój antyklerykalizm oraz procedurę odejścia z kapłaństwa. W Sejmie znalazł się dzięki obecności na liście najbardziej wówczas kontrowersyjnego ugrupowania - Ruchu Palikota. Zarzuty, które stawia mu prokuratura, są naprawdę szokujące. Okazuje się, że K. miał... wynająć płatnego zabójcę i zapłacić mu 20 tys. za zamordowanie jego żony. Do tragedii nie doszło dlatego, że wynajęty zabójca zaczął szantażować polityka. - Roman K. opowiadał o tym chłopakom z klubu pod koniec kadencji - powiedział o sprawie anonimowy rozmówca "Faktu" z otoczenia posła Wynajęty płatny morderca następnie sam zgłosił się na policję i wszystko zeznał. Dzięki temu CBŚP mogło zatrzymać posła, do czego doszło w 2016 roku. Zatrzymanie było zaskoczeniem dla dawnych kolegów z partii, jednak nie bardzo dużym. Przyznali, że był on niezależny i "chadzał własnymi ścieżkami".

Były polityk dostanie dożywocie

Teraz politykowi grozi kara wieloletniego więzienia. Ponieważ prócz zlecenia zabójstwa odkryto przy okazji także inne przestępstwa, w tym przywłaszczenie pieniędzy i wyłudzenia znacznych kwot, sumaryczna kara ma być ogromna. Prokuratura będzie się domagać od sądu dożywocia dla posła Romana K. O tym, jaki będzie wyrok, zadecyduje sąd, można się jednak już teraz spodziewać, że wymiar sprawiedliwości może przychylić się do wniosku prokuratury. Sytuacja będzie bez precedensu. W najnowszej historii Polski nie ma sytuacji, w której były poseł odpowiadał przed sądem za tak straszne przestępstwa. Nie było także przypadku, aby został skazany na najwyższy wymiar kary.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Prokuratura zajmie się Pawłowicz?! Posłanka wspiera komunizm i chce go wprowadzić w Polsce
  2. Polska obrabowana na 4,5 miliarda złotych!
  3. Wysadzili mur, zginęło 21 osób. Ucieczka z więzienia zmieniła się w rzeź
Następny artykuł