Funkcjonariusze z podlaskiej policji zatrzymali posłankę Platformy Obywatelskiej z powodu poważnego złamania przepisów prawa. Okazuje się, że Bożena Kamińska, jak na polityka jednej z najważniejszych partii naszego kraju przystało, nie świeci dobrym przykładem. Mało tego, przez swoje zachowanie spowodowała zagrożenie dla życia innych.

Podlaskich policjantów zaniepokoił poruszający się z ogromną prędkością samochód. W terenie, w którym obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, zatrzymali auto, którego kierowca poważnie naruszył przepisy drogowe przekraczając dozwoloną prędkość aż o 52 km/h. Okazało się, że za kierownicą siedzi posłanka PO Bożena Kamińska.

ZOBACZ TAKŻE: Atak na spotkanie Platformy Obywatelskiej! Ochrona w akcji

Spieszyła się na uroczystości

– Spieszyłam się do Suwałk na zaplanowane uroczystości, dlatego jechałam szybko. Poddałam się standardowej kontroli, nie zasłaniałam się immunitetem – powiedziała Kamińska dziennikarzom Onet.pl

Z doniesień serwisu poranny.pl, który skontaktował się z Tomaszem Krupą, przedstawicielem zespołu prasowego białostockiej jednostki policji, wiadomo, że Kamińska nie miała przy sobie dokumentów uprawniających ją do prowadzenia pojazdu. Policjanci skontrolowali kobietę pod kątem stanu trzeźwości. Okazało się, że była trzeźwa.

ZOBACZ TAKŻE: PiS wylicza wszystkie afery PO. Jest ich naprawdę dużo (PEŁNA LISTA)

Posłanka poddaje się karze

Redaktorzy serwisu poranny.pl poprosili również o komentarz posłankę, która rażąco naruszyła obowiązujące przepisy drogowe. Kamińska pokornie przyjęła karę i przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zaprzeczyła jedynie, jakoby miała nie posiadać podczas zatrzymania prawa jazdy. Powiedziała, że nie miała wtedy jedynie legitymacji poselskiej.

Za wykroczenie, którego dopuściła się Kamińska, czyli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, przyznaje się 10 punktów karnych i mandat w wysokości 400-500 zł. Jeżeli prawdą jest, że posłanka nie miała przy sobie prawa jazdy, otrzyma też mandat za brak wymaganych dokumentów w wysokości 250 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż: Katastrofalny wynik Platformy Obywatelskiej

9 największych kompromitacji totalnej opozycji


Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

...

Zobacz również