Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej zadeklarował podczas wywiadu w TVP Info, że jest gotowy do przyjęcia islamskich emigrantów w swoim domu. Oprócz tego zachwycał się polityką imigracyjną Angeli Merkel.

W programie „Gość Poranka” w TVP Info poseł Marcin Święcicki zadeklarował chęć pomocy muzułmańskim uchodźcom. Na pytanie czy przyjmować imigrantów odpowiedział, że jest to obowiązek moralny.

Ja bym absolutnie ich przyjmował i uważam, że jest to obowiązek moralny […] Mógłbym przyjmować uchodźców indywidualnie. Przyjmowaliśmy już Gruzinów i Ukraińców. Jesteśmy gotowi przyjąć też muzułmanów ze strefy wojny. Mamy dom. Dzieci się już wyprowadziły, dlatego jest trochę luzu i nie byłoby z tym problemu – mówił gość programu.

Poseł zastrzegł przy tym, że uchodźcy musieliby być dokładnie sprawdzani przez służby.

Nasze służby miały ich dokładnie sprawdzać. Jeśli byłyby jakieś wątpliwości, to nie byliby przyjmowani – mówił Święcicki.

Przy okazji zachwycał się polityką imigracyjną w Niemczech. Twierdzi, że Angeli Merkel udało się okiełznać sytuację w kraju pomimo przyjęcia ponad miliona uchodźców.

– Podziwiam ją za to. […] Nie jest łatwo i przyjemnie przyjąć taką masę ludzi, ale okazuje się, że ten wielki wysiłek humanitarny, chrześcijański, pokazuje, że można dalej kandydować, być popularnym i dać sobie z tym radę. A my boimy się przyjąć 10 tysięcy – powiedział poseł Platformy Obywatelski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

Zobacz również