Poseł PiS promujący tradycyjne wartości zdradzał żonę i jest oskarżony o jej pobicie. Straci immunitet?

Poseł PiS promujący tradycyjne wartości zdradzał żonę i jest oskarżony o jej pobicie. Straci immunitet? Źródło:

Chociaż Łukasz Zbonikowski dostał się do sejmu, ostatnich miesięcy raczej nie będzie wspominał najlepiej. Znany z promowania katolickich wartości poseł PiS zdradzał żonę z koleżanką z pracy, jest też oskarżony o jej pobicie.

Chociaż w przestrzeni publicznej Łukasz Zbonikowski kreował się na przykładnego ojca i katolika, jego czyny świadczyły o tym, że prawda wygląda raczej na odwrót. W związku z doniesieniami o pobiciu żony, którą zdradzał, w 2015 roku Jarosław Kaczyński zawiesił Zbonikowskiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Mimo tego, Zbonikowski wystartował do sejmu z list pis i został wybrany na posła. Kiedy afera przycichła, Jarosław Kaczyński przywrócił mu pełne prawa członka partii.

Żona Zbonikowskiego oskarżyła go o pobicie i kradzież telefonu, jednak prokuratura była bezsilna. Posła PiS chronił immunitet.

- Z opinii biegłego wynika, że doszło do naruszenia nietykalności, ale jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego - tłumaczy szefowa Prokuratury Rejonowej w Chełmnie, Judyta Głowacka.

Monika Zbonikowska, żona polityka, złożyła już do sejmu wniosek o uchylenie mu immunitetu. Ma nadzieję, że dzięki temu sąd będzie mógł ukarać polityka.

źródło: se

Następny artykuł