Mimo iż Łukasz Rzepecki jest posłem partii rządzącej, to zyskuje niesamowitą popularność w środowiskach opozycyjnych. Wszystko dzięki niecodziennej postawie.

Najmłodszy poseł tej kadencji zasłynął krytyką wobec podwyżki cen paliw planowanej przez swoją partię, którą wygłosił z sejmowej mównicy. Uznał ją za niezgodną z obietnicami wyborczymi.

Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą – grzmiał Łukasz Rzepecki.

Bunt młodego posła jednak na tym się nie zakończył. Nie poparł on również wprowadzanych przez swoją partię zmian dotyczących Sądu Najwyższego, powołując się na kwestie własnego sumienia.

Wyjąłem kartę. Wytłumaczę przez analogię. Pani premier Beata Szydło ma syna księdza i gdy było głosowanie projektu za życiem, to wyciągnęła kartę do głosowania. Tak samo zrobiłem jak premier Szydło – tłumaczy Rzepecki.

Jakby tego było mało poseł nie ukrywa, że w wielu kwestiach nie zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim. Twierdzi na przykład, że ostatnie emocjonalne wystąpienie prezesa w Sejmie było niepotrzebne, a słowa o „zdradzieckich mordach” i „kanaliach” przesadzone.

Nie mam takiego poczucia – odwołał się do zarzutów Jarosława Kaczyńskiego wobecposłów opozycji Łukasz Rzepecki.

źródło: msn.com

Zobacz również