Poseł PiS krytykuje swoją partię. Zrezygnuje z członkostwa?

Poseł PiS krytykuje swoją partię. Zrezygnuje z członkostwa?

Wydarzenia z ostatnich dni na pewno na długo zapadną w pamięć zarówno przeciwnikom obecnej władzy jak i jej zwolennikom. Eskalacja konfliktu politycznego w Polsce osiągnęła niespotykany dotąd poziom i zdaje się, że coraz więcej polityków ma tego dosyć.

Wcześniej pisaliśmy o posłach Prawa i Sprawiedliwości, którzy coraz częściej i bardziej otwarcie sprzeciwiają się sposobowi w jaki rządzi krajem kierownictwo formacji Jarosława Kaczyńskiego do spółki z premier Beatą Szydło i prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak przekonują posłowie PiS, którzy zażyczyli sobie pozostać na razie anonimowymi, naciski Jarosława Kaczyńskiego są coraz większe, co sprawia że coraz więcej posłów jego formacji czuje się sfrustrowana. Nie wspierają opozycji, ale nie podoba im się sytuacja w formacji i kierunek w jakim zmierza ekipa rządząca.

ZOBACZ TAKŻE - Ten znak pokazują sobie posłowie PiS, którzy się buntują. O co chodzi?

Na razie nie chcą się ujawniać, przynajmniej nie wszyscy. Wyjątkiem jest tutaj europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Ujazdowski, który otwarcie krytykuje swoją partię i jej kierownictwo.

Ponadto ogłosił na jednym z portali społecznościowych specjalną konferencję prasową, na której odniesie się do całej sytuacji. Komentatorzy polityczni sugerują, że poseł może zdecydować się w poniedziałek na opuszczenie PiS, wszak to nie pierwszy raz gdy krytykuje swoją formację.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News