Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, postanowiła zainterweniować w sprawie ostatniego odcinka „Kuchennych rewolucji”. Wszystko za sprawą szeregu nieprawidłowości jakie popełniła właścicielka restauracji, w której była przeprowadzana „rewolucja”.

Ostatni odcinek „Kuchennych Rewolucji” wzbudził wiele kontrowersji. Magda Gessler, gwiazda programu, odkryła podczas „rewolucji”, że właścicielka kieleckiej restauracji nie płaci nawet najniższej krajowej swoim pracownikom oraz zmusza ich do pracy na produktach długo po terminie przydatności do spożycia.

Po emisji programu, internet zawrzał. Oburzeni fani programu domagali się od Magdy Gessler zgłoszenia restauracji do odpowiednich instytucji.

 – Uważam, że powinniście zgłosić odpowiednim służbom jak ta kobieta traktuje pracowników.Nie dość, że w całej Polsce mnóstwo ludzi pracuje na umowę zlecenie to jeszcze pozwala się na takie oszustwa – napisała jedna z oburzonych fanek programu, a reszta komentujących przyznała jej rację.

Gdy afera rozpętała się na dobre, właścicielka jadłodajni „Wyszynk z Szynką” (dawniej „Bartosz”) zapadła się pod ziemię. Jej lokal pozostaje nieczynny, profil restauracji na Facebooku zniknął, a sama kobieta nie odpowiada na telefony.

Gazecie Wyborczej udało się jednak dotrzeć do jednego z ostatnich postów na profilu restauracji, w którym właścicielka oświadcza, że podaje Magdę Gessler do sądu za zaistniałą sytuację.

 – Pani Magdo, serdecznie dziękujemy za publiczny lincz, do którego pani doprowadziła. Już nie dziwimy się, dlaczego tyle ludzi po „Kuchennych rewolucjach” podaje panią do sądu. […] Wszelkie wyzwiska, obrażanie i, dosłownie mówiąc, gnojenie właścicielki będzie udokumentowane, a później będziemy wkraczać na drogę sądową – cytuje właścicielkę  „Wyszynku z Szynką” Gazeta Wyborcza.

Sprawą zajęła się już jednak Okręgowa Inspekcja Pracy w Kielcach oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka.

 – Przeczytałam doniesienia prasowe, które pojawiały się w mediach świętokrzyskich i które bardzo mnie zaniepokoiły. Poprosiłam pracownika, by obejrzał program i żeby rozpoznał sytuację. Był zszokowany – powiedziała w rozmowie z portalem natemat.pl polityk obozu władzy i wymieniła szereg instytucji, do których zwróciła się z żądaniem o interwencję.

Jak przekonuje Krupka, jej interwencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów, którzy wysyłają do niej podziękowania oraz informują o własnych problemach.

Sprawa właścicielki restauracji, w której była przeprowadzana „rewolucja” najprawdopodobniej będzie miała swój finał w sądzie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: natemat / gazeta wyborcza / magda gessler na fb

...

Zobacz również