Poseł Kukiz’15, Tomasz Jaskóła podczas ostatniego przemówienia w Sejmie wytknął obozowi rządzącemu hipokryzję w kontekście nepotyzmu szerzącego się w instytucjach i spółkach należących do skarbu państwa.

Jak informowaliśmy wcześniej, klub parlamentarny Kukiz’15 zapowiedział, że jeśli potwierdzą się medialne doniesienia o nepotyzmie jaki szerzy się w państwowych instytucjach i spółkach (chodzi m.in. o listę 200 przypadków nepotyzmu od początku rządów PiS) to złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

Nepotyzm w obozie władzy wytknął po raz kolejny – tym razem podczas posiedzenia Sejmu – jeden z posłów formacji Kukiza, Tomasz Jaskóła. Polityk złożył również w imieniu klubu wniosek o przedstawienie przez premier Szydło informacji dotyczącej polityki kadrowej w spółkach z udziałem skarbu państwa i instytucjach podległych radzie ministrów.

 – Socjaliści wierzący i niewierzący (chodzi o PiS i PO). Dzisiaj będzie i o tych, i o tych […] Uzasadnienie (złożenia ww. wniosku – przyp. red.) zgodnie z doniesieniami prasowymi już dwieście stanowisk w spółkach skarbu państwa, agencjach państwowych, zwłaszcza rolnych, zostało obsadzonych przez rząd osobami związanymi z partią rządzącą. Działaczami PiS, bliskimi, zwolennikami i znajomymi – powiedział Jaskóła.

 – Mieliśmy nadzieję, że PiS wyeliminuje patologię socjalistów niewierzących, czyli PO i PSL. […] Pan prezes Kaczyński mówił, że nie ma – jeśli chodzi o sprawy nepotyzmu – żadnej taryfy ulgowej. „Naprawimy państwo i dotyczy to wszystkich” – mówiła minister Kempa o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pokazując, że na prawie 3700 nazwisk, 1700 ma te same nazwiska, co wprawiło w osłupienie NIK i CBA – mówił dalej poseł Kukiz’15.

 – Jak zatem jest? Niestety zgodnie z zapowiedziami partii rządzącej z kampanii wyborczej, obywatele mieli prawo oczekiwać takiego doboru kadr spółek, który rościłby sobie miano profesjonalistów. Niestety tak nie jest. Przykładów negatywnych jest niezwykle dużo – przekonywał Jaskóła.

Poniżej pełne wystąpienie posła Tomasza Jaskóły.

https://www.youtube.com/watch?v=0s0TFG-iByo

ZOBACZ TAKŻE – Kukiz’15 krytykuje nepotyzm PiSu i grozi wotum nieufności

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również

Zobacz również