Sprawa żołnierzy w Giżycku obiegła już całą Polskę. Oficerowie pobili policjantów, za co zostali zwolnieni. W obronę postanowił wziąć ich Marek Jakubiak.

Oficerowie Wojska Polskiego postanowili się upić w środku tygodnia. Impreza wymknęła się spod kontroli, a żołnierze zaczęli się zachowywać głośno i agresywnie. Obsługa hotelu postanowiła więc zadzwonić na policję, co nie spodobało się wojskowym. W efekcie, funkcjonariusze zostali brutalnie podbici.

Poseł Kukiz ’15, Marek Jakubiak nie ocenia jednak negatywnie zachowania wojskowych. Jego zdaniem, oni „powinni być agresywni”.

– Żołnierze to nie są zwykli obywatele, to są ludzie, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu ojczyzny w celu natychmiastowej jej obrony na wezwanie. Oni potrzebują specjalnej roli w państwie. […] Jeżeli ktoś uważa, że strażnik miejski, który podchodzi do pułkownika wojska polskiego – bojowego pułkownika, bo to trzeba zaznaczyć – i chce sprowadzić go do parteru nie zazna agresywnej postawy, jest w błędzie. Ci ludzi mają być agresywni – tłumaczył Marek Jakubiak. Zgadzacie się z jego opinią?

Zobacz również