Poseł i lider narodowców chce żeby żaden Polak nie mógł dostać dowodu osobistego, jeśli nie umie...

Poseł i lider narodowców chce żeby żaden Polak nie mógł dostać dowodu osobistego, jeśli nie umie... Źródło:

Poseł i lider Ruchu Narodowego chce, aby żaden zdrowy Polak nie mógł otrzymać dowodu osobistego, jeśli nie okaże zaświadczenia o umiejętności posługiwania się bronią. By zrealizować marzenia prezesa RN należałoby gruntownie zmienić przepisy prawne. 

Robert Winnicki twierdzi, że ideologia pacyfizmu kazała zachodnim państwom się rozbrajać. Uważa, iż nie jest to dobra droga, a Polska powinna dysponować silną armią i dobrze przeszkolonym społeczeństwem pod względem wojskowym. W trakcie wywiadu przedstawił pomysł Ruchu Narodowego w materii bezpieczeństwa narodowego, który jest mocno kontrowersyjny.

– Żyjemy w czasach, w których taka ułuda, że interesy narodowe nie odgrywają roli, się kończy. W związku z tym mamy do czynienia też z pewnym wzrostem napięcia, również w Europie. Mnie to jakoś specjalnie nie dziwi. Mnie dziwi raczej to, że pewien pacyfizm, obecny zwłaszcza w kulturze krajów Zachodu, który również w Polsce pewne piętno odciskał, kazał się państwom Zachodu rozbrajać - mówił Winnicki w rozmowie z wSensieTV.

– Niezależne od tego, czy czasy są bardziej spokojne, czy mniej spokojne, powinniśmy dysponować silną armią i dobrze przeszkolonym społeczeństwem pod względem wojskowym, w którym również umiejętność obchodzenia się z bronią jest czymś oczywistym - dodał.

- Ruch Narodowy postuluje, by niezależnie od sytuacji międzynarodowej, polski system bezpieczeństwa składał się z 3 komponentów: dwukrotnie większej armii niż obecnie, liczonej w setkach tysięcy żołnierzy Obrony Terytorialnej i powszechnego przeszkolenia wojskowego młodzieży. Każdy młody Polak, który kończy 18 lat i jest pełnosprawny psychicznie oraz fizycznie, powinien żeby otrzymać dowód osobisty pokazać zaświadczenie o szkoleniu na strzelnicy z musztry - podkreśla Winnicki.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News