Poseł PiS wyrzucony z partii. Niejasne tłumaczenia formacji

Poseł PiS wyrzucony z partii. Niejasne tłumaczenia formacji Źródło: Wikimedia Commons/Kolanin

Poseł Prawa i Sprawiedliwości mimo wielu wcześniejszych kontrowersji, został dopiero wyrzucony z ugrupowania. Zabrakło dla niego miejsca na listach, dlatego postanowił się odegrać na partii w której wciąż był.

Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski "zasłynął" kilka lat temu aferą, w której oskarżono go o przemoc fizyczną wobec własnej żony. Z tego powodu w sądzie odbyły się dwie sprawy. W pierwszej, ze stycznia 2018, oskarżony został uniewinniony, natomiast w drugiej sąd przyznał, że naruszano nietykalność cielesną żony, co finalnie zakończyło się warunkowym umorzeniem sprawy.

Poseł PiS wyrzucony z partii, za założenie własnego KWW

Jak jednak tłumaczy wiceszef kujawsko-pomorskiej sekcji PiS, Przemysław Przybylski, wyrzucenie z partii Łukasza Zbonikowskiego nie jest spowodowane jego scysjami rodzinnymi. Co prawda po doniesieniach w 2015 roku o biciu przez niego własnej żony zawieszono go w prawach członka ugrupowania, ale i tak udało mu się dostać do Sejmu - w 2016 roku odwołano jego zawieszenie.

Tym razem Zbonikowski chciał uzyskać mandat do Senatu z okręgu włocławskiego. W wyniku decyzji partyjnych numer jeden otrzymał senator Józef Łyczak. Nie spodobało się to Łukaszowi Zbonikowskiemu, który zarejestrował własny komitet wyborczy - KWW Patrioci i Samorządowcy.

Zbonikowski działał na szkodę partii, konkurując z nią w wyborach

- Zarząd okręgowy nie miał w zasadzie wyjścia po zarejestrowaniu przez pana posła komitetu w wyborach do Senatu. Nie można być w partii i jednocześnie z nią konkurować w wyborach - mówił Przybylski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaznaczył jednak, że członkostwo w partii nie wyklucza bycia członkiem innych stowarzyszeń, organizacji czy zrzeszeń - chyba że są one sprzeczne z interesem partii. W sytuacji, w której działacz Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się wystartować ze swoim KWW, zanegował tym samym decyzję o postawieniu na Józefa Łyczaka.

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy
2. Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

Jak jednak podał Przybylski, Łukasz Zbonikowski może skorzystać z procedury odwoławczej. Biorąc jednak pod uwagę, że własne KWW jest bezpośrednią konkurencją dla PiS, można się spodziewać, że poseł nie ma zbyt dużych szans. Internauci spierają się na temat decyzji Zbonikowskiego - jedni twierdzą, że zrobił to "dla koryta" ale zdarzały się też opinię, że cieszy się on dużą renomą wśród mieszkańców Włocławka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak w złym stanie. Internauci zalali jej męża falą hejtu, w jej obronie stanęła koleżanka "Okrucieństwo"
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: Interia

Następny artykuł