Poruszający apel rodziny samobójcy spod PKiN. "Chcemy..."

Poruszający apel rodziny samobójcy spod PKiN. "Chcemy..."

Niedawny incydent, który miał miejsce w Warszawie, wstrząsnął opinią publiczną. Teraz głos zabiera rodzina...

Ostatnie samopodpalenie mężczyzny w Warszawie wywołało u wielu skrajne emocje. Przeciwnicy obecnej władzy mówią, że śmierć Piotra S. była aktem ofiary ws. obecnej sytuacji w kraju a inni po prostu drwią z tragicznej śmierci człowieka.

Znamy datę pogrzebu

Już 14 listopada odbędzie się pogrzeb Piotra Szczęsnego. Rodzina apeluje do wszystkich środowisk, by pozwolić im należycie pożegnać bliskiego. Jednak Obywatele RP mają zamiar udać się na pogrzeb sporą grupą a co więcej pod uwagę biorą również możliwość przyjazdu autokarami. W „Gazecie Wyborczej” ukazał się poruszający apel rodziny zmarłego: Prosimy o uszanowanie naszej żałoby, religijnego charakteru uroczystości, nieskładanie kondolencji i pożegnanie Piotra w ciszy, bez symboli i demonstracji partyjnych, flag, kamer i błysku fleszy - mówi rodzina. Proszą też, aby nie kupować wieńców, lecz zamian za to przyłączyć się do zbiórki datków na rzecz zwierząt. Wolą Piotra było również, by na Jego pogrzeb nie ubierać się na czarno - szanujemy decyzję i pozostawiamy ją każdemu - wyjaśnia rodzina Piotra Szczęsnego.

Rodzina chce tylko godnego upamiętnienia

- Dość dużą grupą wybieramy się też na pogrzeb. Oczywiście uszanujemy prośby rodziny. Nie będzie żadnych organizacyjnych flag ani transparentów. Mam nadzieję, że wszyscy się do tego dostosują i poodpinają nawet znaczki, z którymi często lubią chodzić - mówi dla Wirtualnej Polski Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. - Prosili, żeby nie zawracać im głowy kondolencjami i tak dalej, ale nie, żeby w ogóle nie przychodzić - wyjaśnia przewodniczący. - Wielokrotnie mówili o tym, że chcą uhonorować to, co pan Piotr zrobił. Podkreślali, że skoro podpalił się w akcie protestu, to i im zależy, żeby jego przesłanie przedostało się do opinii publicznej - dodaje. Fot. screen/ Gazeta Wyborcza Piotr S. podpalił się 19 października pod warszawskim Pałacem Kultury i Nauki. Później w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł. źródło: www.wp.pl Gazeta Wyborcza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News