Odwiedziny urzędniczek na porodówce wywołały falę krytyki
istockphoto.com beerkoff
Irmina Jach - 7 Stycznia 2021

Skandal na porodówce, starosta weszła do szpitala i fotografowała się z noworodkiem. Ojca nie wpuszczono do syna

Na porodówce w Jarocinie doszło do sytuacji, która wzbudziła wzburzenie internautów. Mały Staś - pierwsze dziecko narodzone w regionie w 2021 roku - został odwiedzony przez starostę powiatu jarocińskiego Lidię Czechak oraz wicestarostę Katarzynę Szymkowiak. Obce kobiety widziały go wcześniej niż ojciec.

Powiatowy Szpital w Jarocinie opublikował w mediach społecznościowych wpis, z którego wynika, że przedstawicielki ratusza odwiedziły mamę chłopca, który przyszedł na świat 1 stycznia 2021 roku, by złożyć życzenia i wręczyć prezenty. Inicjatywa spotkała się z ogromną krytyką.

Odwiedziny urzędniczek na porodówce wywołały falę krytyki

- 1 stycznia na naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym przyszło na świat dwoje dzieci. Pierwszy mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który urodził się wczoraj, to Stasiu. Gratulacje oraz prezenty wręczyły pani Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego oraz pani Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta [...] - napisali przedstawiciele placówki.

Mama Stasia rodziła synka w samotności. W szpitalu - z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju - obowiązuje zakaz porodów rodzinnych i wejść na oddział osób postronnych. Tata noworodka nie miał prawa towarzyszyć żonie. Panie z urzędu otrzymały dyspensę.

Mimo że gest włodarzy miasta może wydawać się szlachetny, wzbudził negatywne odczucia wśród internautów, którzy zgodnie stwierdzili, że obecność ojca jest mniej niebezpieczna i znacznie ważniejsza niż obecność urzędniczek. Akcja została skrytykowana także przez inicjatywę rodziców „Rodzimy Razem”.

Fatalne wieści dla emerytów. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić emeryturę, zmieniły się ważne progiFatalne wieści dla emerytów. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić emeryturę, zmieniły się ważne progiCzytaj dalej

Przedstawiciele Szpitala Powiatowego w Jarocinie zdecydowali się na wejście w dyskusję z komentującymi, próbując w dość w kontrowersyjny sposób wyjaśnić okoliczności zajścia. Co ciekawe, negatywne głosy błyskawicznie znikały spod wpisu.

- Zarząd powiatu jest właścicielem szpitala i uczestniczy w tym, co dzieje się w szpitalu. Finansuje wyposażenie szpitala, jak również wspiera bieżącą działalność placówki. [...] Pani starosta z jednej strony wyraża swoją radość, a z drugiej strony promuje nasz szpital - napisano na stronie placówki na Facebooku.

Po opublikowaniu wpisu, wśród głosów oburzenia, pojawiły się argumenty, że to nie instytucja powiatu, a mieszkańcy opłacają działalność szpitala w składkach i podatkach. Ku zaskoczeniu władz, głos zabrali mieszkańcy całego kraju.

Ostatecznie szpital zdecydował, że od 18 stycznia przyszli ojcowie będą mogli towarzyszyć swoim partnerkom podczas porodów. Warunkiem wejścia na porodówkę będzie negatywny wynik testu na COVID-19.

Co myślicie o akcji, na którą zdecydował się Szpital Powiatowy w Jarocinie? Uważacie, że lokalni politycy powinni mieć wstęp na oddziały?

Zdjęcie z porodówki

Zdjęcie z porodówki

Zdjęcie z porodówki

Zdjęcie z porodówki

Źródło zdjęć: Facebook/Szpital Powiatowy w Jarocinie

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/o2.pl/mamadu.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News