Lekarz urwał dziecku główkę podczas porodu, horror w polskim szpitalu. Izba Lekarska podjęła decyzję, która odbiera mowę

Lekarz urwał dziecku główkę podczas porodu, horror w polskim szpitalu. Izba Lekarska podjęła decyzję, która odbiera mowę Źródło: .

Ten poród skończył się tragicznie. Lekarz odbierający dziecko jednej z pacjentek popełnił przerażający błąd i na oczach matki niemowlęcia urwał mu głowę. Ta tragiczna sytuacja znalazła swój finał w Izbie Lekarskiej, która podjęła szokującą decyzję w tej bulwersującej sprawie. Takich słów nikt nie mógł się spodziewać.

Poród, jaki miał miejsce przed dwóch laty, był wydarzeniem, który na zawsze zmienił psychikę rodzącej, młodej pacjentki. Kobieta, która wraz z mężem wyczekiwała swojego dziecka, została wstrząśnięta, kiedy w trakcie przyjęcia w szpitalu lekarz prowadzący rozwiązanie jej ciąży popełnił dramatyczną pomyłkę i urwał głowę niemowlęciu. Izba lekarska zajmująca się sprawą wydawała właśnie wniosek, który może zszokować.

Poród zakończył się tragedią. Wstrząsająca historia młodej pacjentki

Do wydarzenia doszło we Wrocławiu. Młoda mieszkanka miasta w dość nieoczekiwanych okolicznościach zaczęła rodzić, mimo że była ledwie w 22 tygodniu ciąży. Lekarz, który miał za zadanie przyjąć poród miał, według swoich zeznań, od razu ostrzegać rodziców rodzącego się niemowlęcia, że zabieg może skończyć się tragedią.

- Wyskoczyły nóżki dziecka. Poczułam, jak lekarz z dużą siłą ciągnie to dziecko za nogi. Powiedziałam, że strasznie mnie to boli. Żeby przestał tak robić, bo nawet zwierząt się tak nie traktuje. Wtedy cała sala zamarła. Wszyscy przestali się odzywać – opowiadała TVP Wrocław matka dziecka.

Powodem ciszy na sali porodowej był fakt, że lekarz urwał głowę rodzącemu się niemowlakowi. Jak sam wtedy mówił, nie dało się nic więcej zrobić w sprawie. Nieszczęśliwa matka nie dała jednak wiary w przeprosiny odbierającego jej ciąże i naskarżyła na niego do niego w Izbie Lekarskiej, która na dwa lata po sprawie zdecydowała się skomentować zajście w szokujący sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Izba Lekarska potwierdza. Odbierający poród był niewinny

Według specjalistów z zakresu medycyny, lekarz odbierający poród we wrocławskim oddziale położniczym nie popełnił błędu w odbieraniu ciąży, mimo wcześniejszych wskazań ze strony medyków i opinii publicznej. W związku z tym prokuratura we Wrocławiu wycofała zarzuty nieumyślnego spowodowania utraty życia, jakiego miał dopuścić się lekarz.

Lekarze, komentujący sprawę mówią jednak, że poród wcześniaka mógł odbyć się bez komplikacji.

- Gdy nastąpi samoistne pęknięcie błon płodowych, należy natychmiast wykonać badanie wewnętrzne oraz ocenę czynności serca płodu. Nie należy rozpoczynać parcia przed całkowitym rozwarciem szyjki macicy i nie dopuszczać do rodzenia się płodu przed całkowitym rozwarciem, pozwalając rodzić się samoistnie główce lub z pomocą chwytu Veita-Smelliego, ale ten rękoczyn wykonujemy przy pełnym rozwarciu szyjki macicy - stwierdził jeden z ekspertów w Gazecie Wyborczej.

 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  2. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News