Nowa niebezpieczna moda wśród matek, położone są przerażone. Apelują, aby pod żadnym pozorem tego nie robić

Nowa niebezpieczna moda wśród matek, położone są przerażone. Apelują, aby pod żadnym pozorem tego nie robić Źródło: Pixabay.com/StockSnap

Poród zawsze jest bardzo dużym wyzwaniem dla organizmu kobiet. Chwile tuż po urodzeniu dziecka powinny zostać spędzone na odpoczynku i rekonwalescencji, jednak wiele kobiet decyduje się na coś zupełnie innego. Ryzykują własne zdrowie, aby zrobić jedną modną rzecz.

Poród, nieważne, czy cesarski czy tradycyjny, wymaga od kobiety ogromnego wysiłku. Całe ciało jest osłabione, a do tego podatne na wszelkie infekcje. To czas, w którym świeżo upieczone matki powinny wypoczywać i starać się odzyskać wewnętrzną równowagę. Na przeszkodzie staje im jednak najnowsza moda, która przeraża położne. To, co robią mamy zaraz po urodzeniu maleństwa, jest bardzo niebezpieczne.

Nowa moda wśród matek. Wykorzystują swój poród i rany do nowej praktyki

Matki często chwalą się w internecie zdjęciami z sali porodowej. Często zamieszczają także fotografie swoich blizn po cesarskim cięciu. Takie pamiątki nikogo już nie dziwią, a mamom to już nie wystarcza. Właśnie pojawił się nowy trend, który każe im iść o krok dalej. Hitem stają się zdjęcia świeżych ran po cesarce, na których widać krew i szwy. 

Aby wykonać odpowiednie ujęcie, pacjentki zmuszone są usunąć opatrunek. Właśnie to przeraża położne, które uważają taki pomysł za skandaliczny. Według nich kobiety niepotrzebnie ryzykują własnym zdrowiem, bo zdają się nie wiedzieć, że nawet krótkie usunięcie osłony z rany może mieć fatalne konsekwencje. Takie zachowanie może zakończyć się zainfekowaniem rozcięcia w skórze groźnymi bakteriami, takimi jak gronkowiec, a nawet rozwinięciem się sepsy. Ta choroba z kolei jest zagrożeniem dla życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Położne apelują do matek: przestańcie to robić

Ryzykowanie własnego zdrowia dla fotki, która wyląduje w mediach społecznościowych, to zdaniem położnych absurd. Organizm po porodzie jest osłabiony więc ryzyko infekcji znacznie wzrasta. Kobiety nie powinny same zdejmować opatrunków, zwłaszcza po tak ważnej operacji, jaką jest cesarskie cięcie.

Lepiej zrezygnować z takiej pamiątki, bowiem jej skutki mogą być opłakane. Nie każdy trend jest bezpieczny, a z niektórych po prostu lepiej zrezygnować dla własnego dobra. Jedno zdjęcie nie jest w końcu warte zdrowia ani tym bardziej życia. Trzeba o tym pamiętać, zanim postanowi się bezmyślnie ulegać kolejnym internetowym modom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szok! Znana aktorka PRZESADZIŁA z operacjami plastycznymi. Gwiazda STRASZY wyglądem i nie przypomina dawnej siebie. Fani są PRZERAŻENI
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  4. Przenigdy nie kupuj takiej popularnej wody w sklepach. Miała być zdrowa, a może być rakotwórcza
  5. W portfelu znalazł list od żony, który napisała tuż przed śmiercią. Złapiesz się za głowę, tak mocne są to słowa
  6. Wygląd córki Roberta Janowskiego onieśmiela. Nastolatka skradnie serca wielu Polaków
  7. Przyjaciel rozdaje rzeczy po zmarłej gwieździe "Świata według Kiepskich". Zdumiewające doniesienia
     

Źródło: Mamadu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News