popek
Fot. YouTube/KrólAlbaniiTV
Mikołaj Pilecki - 16 Grudnia 2018

To już pewne! Popek rozpoczyna polityczną rewolucję

Popek Monster, czyli raper i przedsiębiorca Paweł Mikołajuw długo stronił od polityki i nie angażował się w istotne dla polskiego społeczeństwa sprawy. Kontrowersyjny artysta zmienił niedawno zdanie i postanowił o założeniu nowej partii. Czy krakowski muzyk osiągnie sukces?

Popek jest jedną z tych osób, które mało kto mógł posądzać o wejście do polityki. Skonfliktowany niegdyś z prawem muzyk przez wiele lat ukrywał się w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmował się także mieszanymi sztukami walki. W 2016 roku, gdy wrócił do Polski i ponownie w niej osiadł, w jego wypowiedziach zaczęły pojawiać się wskazówki co do tego, że Mikołajuwowi coraz bardziej nie podobają się polskie władze i system. Nie wiadomo, co dokładnie zmusiło go do wejścia do polityki, ale można sądzić, że jednym z czynników były wysokie podatki, na które narzekał m.in. na Instagramie, na którym pokazywał, jak gotówką płaci dziesiątki tysięcy złotych podatków, które nazywał złodziejstwem. Dziś na kanale Popka Monstera w serwisie YouTube, na którym zamieszczane są również jego utwory, ukazał się manifest polityczny nowej partii, którą właśnie założył. Film robi furorę w internecie.

Popek ma dość polskich polityków

Rozwścieczony polskim rządem i partiami politycznymi Popek postanowił podjąć próbę zmiany kraju i zapowiedział założenie partii Młoda Polska, której jest liderem. Trzeba powiedzieć, że taka liczba tatuaży, nawet na gałkach ocznych, wyglądałaby szokująco na Sali Posiedzeń Sejmu RP. Oczywiście w porównaniu do pozostałych posłów i posłanek. Muzycy w polityce to nic nowego. W obecnej, ósmej już, kadencji Sejmu po 1989 roku mamy ich dwóch i to nie byle jakich. Są nimi Paweł Kukiz i Piotr Liroy-Marzec, czyli znany muzyk rockowy i jeden z pierwszych polskich raperów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
- Kochani rodacy! W zaistniałej sytuacji nie mamy co na nich liczyć (posłów - przyp. red.). Ja mam kurwa osobiście tego dość i dlatego robię to dla dobra moich dzieci i waszych dzieci i otwieram partię Młoda Polska. Oddając głos na Młodą Polskę, głosujecie na samych siebie. Ja musiałem zmienić swoje życie dla swoich dzieci i zamierzam zmienić ten kraj także dla swoich dzieci. Pamiętajcie, że ten kraj jest w naszych rekach, my jesteśmy właścicielami tego kraju i tylko my możemy coś w tym kraju zmienić. Ja nie jestem aniołkiem, popełniłem dużo błędów, tylko że ja do tych błędów potrafię się przyznać. Pamiętajcie jeszcze raz – głosując na Młodą Polskę głosujecie na samych siebie - powiedział Popek w odezwie do Polaków.

Czy Młoda Polska wystartuje w najbliższych wyborach?

Młoda Polska jest na razie zapowiedzią i nie wiadomo niczego na temat postępów z jej zarejestrowaniem, czy odnośnie do jej programu politycznego. Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się za około rok, jesienią 2019 roku. Popek ma więc wiele czasu, by sprowadzić inicjatywę na formalną ścieżkę.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  2. Mateusz Morawiecki zostawił żonę przed świętami. Została sama z dziećmi
  3. Świat według Kiepskich: Wybory to najlepszy odcinek w historii serialu!
  4. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
  5. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
ZAMIANA
Anna GuzikZnane Polki po czterdziestce, które w ogóle nie wyglądają na swój wiekCzytaj dalej
źródło: YouTube/KrólAlbaniiTV
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News