Od poniedziałku ważna zmiana w sprzedaży papierosów. Nie wszystkim się to spodoba

Od poniedziałku ważna zmiana w sprzedaży papierosów. Nie wszystkim się to spodoba Źródło: Pixabay/sipa

Poniedziałek przyniósł ważne zmiany w sprzedaży papierosów w Polsce. Nie wszyscy są tym zachwyceni. W mediach pojawiły się oficjalne dane.

Poniedziałek upłynął pod znakiem zmian w sprzedaży papierosów. Na początku tygodnia weszły w życie unijne przepisy, które mają regulować handel wyrobami tytoniowymi na terenie Unii Europejskiej. Od tej pory każda paczka musi być rejestrowana w specjalnie do tego przeznaczonym systemie. Wszystko po to, aby wyeliminować nielegalne papierosy z obiegu.

Kilka tygodni temu w mediach pojawiły się informacje, że polskie sklepy i hurtownie nie zdążyły się jeszcze zarejestrować. W Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych pojawiły się problemy z działaniem systemu, który miał umożliwić podmiotom konieczną rejestrację. Problem udało się zlikwidować i prawie wszyscy dystrybutorzy zdołali zgłosić swoją działalność.

Poniedziałek upłynął pod znakiem zmian w sprzedaży papierosów. Nie wszyscy zdążyli 

Brak rejestracji w systemie jest równoznaczny z nielegalną sprzedażą wyrobów tytoniowych. Według danych przekazanych przez Polską Izbę Handlu w Polsce działa 100 tysięcy sklepów i hurtowni, w których można nabyć papierosy. Jak się jednak okazało, nie wszyscy zdążyli zgłosić swoją działalność. 

W poniedziałek podane zostały oficjalne dane. Jak wynika z raportu PWPW, do dnia 20 maja zarejestrowało się 97 procent podmiotów. W praktyce oznacza to, że w 3 tysiącach punktów nie można będzie kupić papierosów. Większość przedsiębiorców zdołała spełnić wymogi unijne, jednak nie wszyscy zdążyli to zrobić w wyznaczonym terminie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zmiany w sprzedaży papierosów. Nie wszystkim się to spodoba

Nowy przepis wprowadzony przez Unię Europejską dotyczy hurtowni wyrobów tytoniowych oraz sklepów, które rozprowadzają papierosy w całej Polsce. System śledzenia paczek tzw. Track&Trace ma za zadanie wyeliminowanie nielegalnych wyrobów z obrotu. Jak informuje PWPW, system działa bez żadnych zakłóceń

Nie wszystkim podoba się fakt, że Urząd Skarbowy będzie mógł śledzić dokładną drogę, jaką przebywają papierosy od produkcji do sprzedaży. Miniony poniedziałek z pewnością nie był szczęśliwym dniem dla przedsiębiorców, którzy nie zdążyli zarejestrować swojej działalności. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę
  6. Danuta Wałęsa brutalnie szczerze o Agacie Dudzie. Jej ostre słowa przejdą do historii

źródło: Money 

Następny artykuł