Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRIS, ponad połowa Polaków uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien zastosować się do zaleceń jakie znalazły się w opinii Komisji Weneckiej. Przeciwnego zdania jest jedynie jedna trzecia z nas. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

W opinii Komisji Weneckiej, o którą wystąpił obóz rządzący, znalazły się zalecenia, wedle których rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien opublikować wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS z polską konstytucją. Sondażownia IBRIS spytała Polaków o to co ich zdaniem w tej sytuacji powinien zrobić rząd Beaty Szydło.

56,1% Polaków uznało, że należy się zastosować do zaleceń Komisji Weneckiej i opublikować wyrok Trybunału Konstytucyjnego. 27,7 badanych jest przeciwnego zdania, a 16,3% nie ma zdania.

Jak zauważa IBRIS, największymi przeciwnikami wypełnienia przez PiS zaleceń Komisji Weneckiej są młodzi ludzie w wieku od 18 do 24 lat, a zwolennikami ludzie w przedziale 35 do 44 lat.

Jak można się było również spodziewać, największe grono przeciwników wypełnienia zaleceń KW to wyborcy Prawa i Sprawiedliwości (70% przeciwko). Z kolei połowa wyborców Kukiz’15 – tak jak  95 proc. wyborców Nowoczesnej i 89 proc. PO – chce wypełnienia zaleceń Komisji Weneckiej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: ibris dla wp

...

Zobacz również